more_horiz
Wiadomości

Wsparcie dla firm energochłonnych. Minister Buda podał informacje nt. rządowego programu

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2022 16:14
W przyszłym tygodniu poznamy program wsparcia dla największych przedsiębiorstw energochłonnych. Zapowiedział to podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Koszt programu ma sięgnąć poziomu 6 miliardów złotych. Polskie Radio i Polskie Radio 24 mają tytuł Głównego Partnera Radiowego XXXI Forum Ekonomicznego.
W przyszłym tygodniu poznamy program wsparcia największych przedsiębiorstw energochłonnych
W przyszłym tygodniu poznamy program wsparcia największych przedsiębiorstw energochłonnychFoto: Shutterstock/DogukanKirimtayyif

Minister Waldemar Buda powiedział, że wsparcie będzie skierowane do kilkuset największych firm energochłonnych w Polsce.

- One dzisiaj dla przetrwania, dla zachowania ciągłości, działania, potrzebują wsparcia i - można powiedzieć - rekompensat w zakresie kosztów energii. Dotyczy to zarówno gazu, jak i prądu - mówił. Szef resortu rozwoju podkreślił, że rozwiązania zostaną przygotowane dla "dość wąskiej grupy, ale strategicznej z punktu widzenia gospodarczego Polski".

Co zaoferuje KE?

Waldemar Buda, pytany o to, czy takie wsparcie otrzymają też małe i średnie przedsiębiorstwa powiedział, że w tym przypadku instrumenty i rozwiązania leżą po stronie Unii Europejskiej, która zarządza rynkiem energii.

- My będziemy działać, jeśli chodzi o MŚP, jako uzupełnienie działań, które zaproponuje Komisja Europejska - stwierdził.

Posłuchaj
00:18 11927483_1.mp3 Minister Waldemar Buda o programie wsparcia przedsiębiorstw energochłonnych (IAR)

Specjalny pakiet dla kilkuset przedsiębiorstw energochłonny zapowiedział dziś podczas Forum Ekonomicznego premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że z wicepremierem Henrykiem Kowalczykiem omawiają mechanizmy, "które mają wesprzeć produkcję żywności poprzez obniżkę kosztów nawozów".

Czytaj także:

Zobacz również: Waldemar Buda w "Salonie politycznym Trójki"

kp

Zobacz także

Zobacz także