more_horiz
Wiadomości

Premier Morawiecki w Świdniku: polska armia musi być oparta na najnowocześniejszych technologiach

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2022 16:22
- W sytuacji geopolitycznego zagrożenia polska armia musi być oparta o najnowocześniejsze technologie – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu odwiedził w sobotę PZL-Świdnik, przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją śmigłowców. 
Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w zakładach PZL Świdnik
Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w zakładach "PZL" Świdnik Foto: Twitter/Kancelaria Premiera

Jak mówił premier Mateusz Morawiecki, polska broń udowadnia na Ukrainie swoją skuteczność. Zaznaczył, że do modernizacji armii potrzebne są pieniądze. Dodał, że nie ma silnego państwa bez silnej armii - dlatego ważna była w tym kontekście naprawa finansów publicznych.

Podkreślił, że za przykładem rządu obecnie różne siły polityczne wzywają do wzmocnienia armii. 

Sprzedano nawet poligony

Premier zaznaczył jednak, że wcześniej rządzący likwidowali, wyprzedawali m.in. nawet poligony. Dodał, ze rozformowywano nawet poligony.

"Potroiliśmy wydatki na obronność"

Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w PZL Świdnik powiedział, że rząd Prawa i Sprawiedliwości potroił wydatki na obronność.
- Rok 2023 to potrojenie - a nawet więcej, licząc zakupy sprzętu wojskowego, które już realizujemy na całym świecie  - dodał.

Posłuchaj
00:17 11958050_1.mp3 Premier o naprawie wydatków publicznych jako warunku finansowania obronności (źr. IAR)

 

- Nie ma silnego państwa bez silnej armii. Ale silna armia może urosnąć tylko na fundamencie silnego, sprawnego od strony finansowej państwa polskiego  - mówił też w Świdniku premier Mateusz Morawiecki.

Podkreślił, że bezpieczna Polska bierze się z bezpieczeństwa militarnego. Szef rządu powiedział, że jest to ważne szczególnie dzisiaj, w sytuacji geopolitycznego zagrożenia.

Posłuchaj
00:36 11958044_1.mp3 Premier: polska armia musi być oparta o najnowocześniejsze technologie (źr. IAR)

 

"Skandaliczna wypowiedź von der Leyen"

Premier Mateusz Morawiecki nazwał też skandalicznymi słowa przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, w których zasugerowała, że Włochy poniosą polityczne konsekwencje, jeśli władzę obejmie tam prawicowa koalicja.

"Zobaczymy wynik głosowania we Włoszech. Były też wybory w Szwecji. Jeśli sprawy pójdą w trudnym kierunku, mamy narzędzia, jak w przypadku Polski i Węgier" - odpowiedziała szefowa KE, cytowana przez agencję Ansa.

***

Premier odwiedził w sobotę PZL "Świdnik", przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją śmigłowców. 

Premier Mateusz Morawiecki odwiedza dzisiaj także Ryki, gdzie spotka się z wyborcami. Tymczasem prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, który kontynuuje objazd okręgów partyjnych, odwiedził Oleśnicę i wybiera się do Wrocławia.

Czytaj także:

***

PolskieRadio24.pl./IAR/in./

Zobacz także

Zobacz także