more_horiz
Wiadomości

Propaganda Kremla dyskredytuje Polskę. Żaryn: jesteśmy pokazywani jako zagrożenie dla NATO

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2022 21:10
Pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn odniósł się do antypolskich tez byłego doradcy sekretarza obrony USA Douglasa Macgregora. Jak stwierdził, rosyjska propaganda wykorzystuje głoszone przez Macgregora hasła, by prezentować Polskę jako kraj, którego działania są obliczone na konfrontację zbrojną z Rosją i stanowią zagrożenie dla NATO.
Stanisław Żaryn przedstawił nowy przykład dyskredytowania Polski w rosyjskiej propagandzie
Stanisław Żaryn przedstawił nowy przykład dyskredytowania Polski w rosyjskiej propagandzieFoto: aarrows/ Shutterstock, twitter.com/StZaryn

"Działające na zlecenie Kremla rosyjskie ośrodki propagandowe wykorzystują antypolskie tezy z wypowiedzi b. doradcy sekretarza obrony USA emerytowanego pułkownika Douglasa Macgregora do atakowania RP" - napisał na Twitterze Stanisław Żaryn.

Rosja sięga po tezy b. amerykańskiego urzędnika

Jego zdaniem słowa znanego ze swoich prorosyjskich sympatii Macgregora współbrzmią z rosyjską propagandą prezentującą Polskę jako kraj, którego działania są obliczone na konfrontację zbrojną z Rosją i stanowią zagrożenie dla przyszłości i jedności NATO.

"Polska wraz z USA działa - wg Kremla - na rzecz rozpadu Sojuszu Północnoatlantyckiego, prowadząc antyrosyjską politykę i angażując się po stronie Ukrainy w konflikcie z Rosją" - zrelacjonował.

W rosyjskiej propagandzie Polska i USA oraz Nord Stream

Zastępca ministra koordynatora służb specjalnych dodał, że w narracji Kremla działania wojenne na Ukrainie mogłyby zostać zakończone, ale Polska i USA - sprzeciwiając się rosyjskim warunkom - przedłużają ten konflikt.

"Rosyjska propaganda podchwyciła także szkodliwe wypowiedzi Macgregora odnośnie ataków na instalacje gazociągu Nord Stream wskazując, iż odpowiedzialność za nie ponoszą USA i UK, a nie Rosja" - dodał Stanisław Żaryn.

Stwierdził, że angażowanie się znanych osób w wygłaszanie fałszywych tez służących rosyjskiej propagandzie, legitymizuje kłamstwa Rosji i stanowi zagrożenie w przestrzeni informacyjnej.

Czytaj również:

PAP, jmo

Zobacz także

Zobacz także