more_horiz
Wiadomości

PiS liderem sondażu. Najsilniejsze ugrupowania zyskują, mniejsze notują straty

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2022 07:40
Według sondażu, zrealizowanego przez pracownię Social Changes na zlecenie portalu wpolityce.pl, oraz większe poparcie zyskują najsilniejsze ugrupowania polityczne - PiS i KO, natomiast straty notują mniejsze grupowania. Ponadto spada deklarowana frekwencja.
W Sejmie m.in. poprawki Senatu do ustawy o dodatkach energetycznych
W Sejmie m.in. poprawki Senatu do ustawy o dodatkach energetycznychFoto: Twitter/@KancelariaSejmu

Chęć głosowania na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 37 proc. badanych, co oznacza wzrost o 1 punkt procentowy w stosunku do poprzedniego badania Social Changes dla wpolityce.pl. 

Na Koalicję Obywatelską chce głosować 30 proc. respondentów. To wzrost o 2 punkty procentowe.

Mniejsze partie tracą głosy

Spadki zanotowały mniejsze partie. Na Polskę 2050 chce zagłosować 9 proc. badanych, o 2 punkty mniej niż ostatnio. Konfederacja cieszy się poparciem na poziomie 8 proc. Oznacza to spadek o 1 punkt procentowy. Lewica traci 2 punkty i ma poparcie 7 proc. badanych.

Na Polskie Stronnictwo Ludowe wskazało 4 proc. respondentów (bez zmian w stosunku do poprzedniego badania). Gdyby wybory odbyły się dziś ludowcy nie weszliby do Sejmu. 

Kukiz'15 może liczyć na 2 proc. głosów, co oznacza wzrost o 1 punkt. Na Porozumienie wskazał natomiast 1 proc. wyborców (bez zmian).

Deklarowana frekwencja wynosi 55 proc. To spadek o 3 punkty procentowe.

***

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) w dniach od 30 września do 3 października 2022 roku, na panelu internetowym, na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział N=1081 osób.

Czytaj także:

wpolityce.pl/kp/pp

Zobacz także

Zobacz także