more_horiz
Wiadomości

Arkadiusz Mularczyk wiceministrem spraw zagranicznych. Jest decyzja premiera Morawieckiego

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2022 12:28
Premier Mateusz Morawiecki powołał Arkadiusza Mularczyka na urząd wiceministra spraw zagranicznych. Jak informuje we wpisie na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller, oficjalna nominacja nastąpiła wczoraj.
Premier M. Morawiecki powołał Arkadiusza Mularczyka na stanowisko wiceministra spraw zagranicznych
Premier M. Morawiecki powołał Arkadiusza Mularczyka na stanowisko wiceministra spraw zagranicznychFoto: Twitter/Piotr Muller

"Dzisiaj spotkanie dotyczące realizacji zadań związanych z obowiązkami pełnomocnika rządu do spraw odszkodowań za szkody wyrządzone agresją i okupacją niemiecką w latach 1939-1945" - poinformował rzecznik, dołączając zdjęcie z rozmów premiera i Arkadiusza Mularczyka.

Z wpisu wynika zatem, że Arkadiusz Mularczyk, który jest autorem raportu o stratach wojennych, zaprezentowanego 1 września, został także pełnomocnikiem do spraw odszkodowań za straty poniesione przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w latach 1939-1945.

O powołaniu pełnomocnika zadecydowało rozporządzenie Rady Ministrów.

O mianowaniu Arkadiusza Mularczyka na stanowisko wiceministra informuje też MSZ. "Arkadiusz Mularczyk został mianowany nowym sekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Życzymy powodzenia w realizacji powierzonych mu zadań i owocnej pracy na rzecz umacniania pozycji Polski na arenie międzynarodowej" - napisano na Twitterze MSZ.

Posłuchaj. Arkadiusz Mularczyk w Programie 1 Polskiego Radia

dn/IAR/pp/kor

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także