more_horiz
Wiadomości

Nowi żołnierze w szeregach WOT. Szef MON: bierzecie na siebie odpowiedzialność za bezpieczeństwo Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2022 13:25
- Dzisiejsza uroczysta przysięga jest dla was, wstępujących w szeregi WOT początkiem nowego etapu; wypowiadając słowa jej roty bierzecie na siebie odpowiedzialność za bezpieczeństwo Warszawy i jej mieszkańców - zaznaczył wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.  
Zaprzysiężenie pierwszych żołnierzy 18. Stołecznej Brygady Obrony Terytorialnej na dziedzińcu Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie
Zaprzysiężenie pierwszych żołnierzy 18. Stołecznej Brygady Obrony Terytorialnej na dziedzińcu Muzeum Powstania Warszawskiego w WarszawieFoto: PAP/Tomasz Gzell

Mariusz Błaszczak w liście odczytanym przez podsekretarza stanu w MON Michała Wiśniewskiego, skierowanym do żołnierzy wstępujących w szeregi WOT zaznaczył, że niedzielna uroczysta przysięga jest pierwszą w historii 18. Stołecznej Brygady Obrony Terytorialnej. Dodał, że dla żołnierzy wstępujących w szeregi WOT przysięga ta jest początkiem nowego etapu.

"Wypowiadając słowa jej roty, bierzecie na siebie odpowiedzialność za bezpieczeństwo Warszawy i jej mieszkańców. Od dziś motto +Zawsze gotowi, zawsze blisko+, czyli credo terytorialsa, a także wartości, których uczą nas powstańcy warszawscy - jak zaangażowanie, odwaga i poświęcenie - stają się waszymi życiowymi drogowskazami" - napisał w liście do żołnierzy szef MON.

Wojna na Ukrainie

Błaszczak przypomniał, że żołnierze dołączają do Wojsk Obrony Terytorialnej "w szczególnym czasie". "Za naszą wschodnią granicą toczy się wojna, a wasi koledzy z innych brygad zaangażowali się w pomoc ofiarom i uchodźcom. Terytorialsi brali udział również w ochronie granicy polsko-białoruskiej, udzielali wsparcia w szpitalach i w domach opieki, a nawet w szczycie pandemii Covid-19 zawsze są na miejscu, gdy trzeba stawić czoła skutkom klęsk żywiołowych" - zaznaczył.

Szef MON podziękował żołnierzom za ich decyzję o wstąpieniu do 18 Stołecznej Brygady Obrony Terytorialnej. "To wyraz waszego szacunku dla wartości patriotycznych, a także troski o dobro ojczyzny i jej obywateli. Noście mundur żołnierza Wojska Polskiego z honorem i godnością" - napisał.

Czytaj także:

Zobacz: Jak strzelać z broni palnej? Nasz reporter odwiedził strzelnicę w cyklu "Przygotowani"

IAR/PAP/pp

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także