Gangsterskie porachunki w Trójmieście. CBŚP zatrzymało podejrzanych o próbę zabójstwa

2022-10-31, 07:41

Gangsterskie porachunki w Trójmieście. CBŚP zatrzymało podejrzanych o próbę zabójstwa
CBŚP zatrzymało podejrzanych . Foto: cbsp.policja.pl

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali cztery osoby podejrzane o próbę zabójstwa mężczyzny. Do zdarzenia doszło 15 sierpnia zeszłego roku w Gdańsku. Służby oceniają, że były to porachunki gangów w Trójmieście.

41-letni mężczyzna został zaatakowany na ulicy, postrzelony z broni palnej w plecy, a następnie skatowany pałkami. Pozostawiony na ulicy nieprzytomny ranny trafił w końcu do szpitala z raną postrzałową i licznymi złamaniami.

Zorganizowana grupa

Po roku w śledztwie pojawiły się nowe informacje, które połączyły zdarzenie z działalnością zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym. Okazało się, że były to najprawdopodobniej porachunki skonfliktowanych grup przestępczych z Trójmiasta.

Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 24 do 45 lat. W Prokuraturze Regionalnej w Gdańsku podejrzani usłyszeli zarzuty usiłowania zabójstwa przy użyciu broni palnej i innych niebezpiecznych narzędzi. Grozi im nawet kara dożywotniego więzienia, na razie trafili na trzy miesiące do aresztu.

Czytaj także:

Zatrzymani pseudokibice

W ostatnim czasie funkcjonariusze CBŚP rozpracowali także inną grupę przestępczą. Zatrzymanych zostało 35 śląskich pseudokibiców. Odpowiedzą nie tylko za bójki z fanami drużyn piłkarskich, ale także za handel narkotykami. 

W akcji CBŚP uczestniczyło jednocześnie blisko tysiąc funkcjonariuszy w tym kontrterroryści. Wśród zatrzymanych jest między innymi jeden z liderów grupy "Psychofans" Łukasz Z., pseudonim "Zajączek".

Według ustaleń śledczych grupa działała od co najmniej końca października 2014 roku do grudnia 2017 roku, w woj. śląskim, małopolskim i innych, a w szczególności w Chorzowie, Katowicach i Krakowie. "Członkowie grupy zajmowali się popełnianiem przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu, pobiciami, bójkami pseudokibiców chorzowskiego klubu z pseudokibicami innych klubów piłkarskich, przestępstwami przeciwko mieniu, w tym m.in. rozbojami, oszustwami, przestępstwami przeciwko wolności i wiarygodności dokumentów, przeciwko porządkowi publicznemu, w tym uprowadzeniami dla okupu, oraz przestępstwami narkotykowymi" - dodała PK.

IAR/as

Polecane

Wróć do strony głównej