more_horiz
Wiadomości

"Próbował dwukrotnie uciekać". Nowe ustalenia dot. wypadku spowodowanego przez Stuhra

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2022 08:31
Dziennik "Fakt" podaje, że dotarł do zeznań motocyklisty potrąconego przez Jerzego Stuhra. Wynikać ma z nich, że aktor uciekał z miejsca zdarzenia dwa razy.
Fakt dotarł do zeznań motocyklisty potrąconego przez Jerzego Stuhra
"Fakt" dotarł do zeznań motocyklisty potrąconego przez Jerzego StuhraFoto: Andrzej Sidor / Forum

"Jerzy Stuhr, który po pijaku potrącił w Krakowie motocyklistę, próbował dwukrotnie uciekać po incydencie! Twierdził również, że potrącony udaje, że coś go boli. Wielki aktor miał też utrudniać policji zbadanie go alkomatem" - pisze dziennik "Fakt", który dotarł do zeznań Sławomira G., potrąconego motocyklisty.

Kulisy potrącenia

17 października Sławomir G. jechał odebrać jedzenie z firmy cateringowej, w której pracuje. Na skrzyżowaniu w jego motocykl uderzył lexus. Kierowca lexusa się nie zatrzymał. Mimo ogromnego bólu ręki motocyklista ruszył w pogoń - czytamy w gazecie. "W końcu przed skrzyżowaniem Sławomirowi G. udało się wyprzedzić lexusa. Podszedł do samochodu i powiedział kierowcy (...), że ma nagranie na kamerce, jak został potrącony i pokaże je policji. Wtedy lexus ruszył. Sławomir G. wsiadł na motocykl i dalej go ścigał. Ponownie zajechał drogę lexusowi i przyhamował" - pisze "Fakt".

"Kierowca próbował we mnie wjechać, zepchnąć mnie. Ja dodałem troszeczkę gazu i znów zahamowałem. On wtedy jechał buspasem. Zablokowałem mu możliwość dalszej jazdy" - zeznał policjantom Sławomir G.

"Bardzo żałuję i przepraszam, że wczoraj (17 października - red.) podjąłem tę najgorszą w moim życiu decyzję o prowadzeniu samochodu. Deklaruję pełną współpracę z organami powołanymi do wyjaśnienia wczorajszego incydentu. Jednocześnie chciałem zapewnić, że wbrew doniesieniom medialnym, nie zbiegłem z miejsca zdarzenia, lecz zatrzymałem się na życzenie jego uczestnika i razem oczekiwaliśmy na przyjazd policji" - napisał Jerzy Stuhr w oświadczeniu.

Czytaj także:

dz/PAP/kor

Zobacz także

Zobacz także