more_horiz
Wiadomości

Specjalna narada BBN. Wezmą w niej udział wszyscy byli szefowie tej instytucji

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2022 04:24
Urzędujący od października szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego minister Jacek Siewiera zaprosił dziś na spotkanie byłych szefów BBN. Do warszawskiej siedziby BBN zostali zaproszeni wszyscy byli prezydenccy doradcy ds. bezpieczeństwa - zarówno ci z lewej, jak i z prawej strony sceny politycznej. Zaproszenia na spotkanie dostali wszyscy byli szefowie tej instytucji.
Szef BBN podkreślił, że jego rolą jest tworzenie przestrzeni do debaty o najważniejszych sprawach państwa ponad podziałem politycznym
Szef BBN podkreślił, że jego rolą jest tworzenie przestrzeni do debaty o najważniejszych sprawach państwa ponad podziałem politycznymFoto: shutterstock.com/Grand Warszawski

O inicjatywie szefa BBN wie prezydent Andrzej Duda - mówił przed dzisiejszym spotkaniem szef gabinetu prezydenta, minister Paweł Szrot.

- Minister Jacek Siewiera zdecydował się za wiedzą i zgodą pana prezydenta przeprowadzić tego typu konsultacje - powiedział Paweł Szrot. Zauważył, że osoby te mają doświadczenie pracy z kolejnymi prezydentami i spojrzenia na politykę bezpieczeństwa z różnych perspektyw politycznych.

Potrzebna dyskusja

Szef gabinetu prezydenta ocenił, że ta dyskusja w obecnej sytuacji "jest bardzo potrzebna". Spotkanie obecnego szefa BBN z byłymi ministrami tej instytucji ma być okazją do wymiany poglądów na temat aktualnych wyzwań dotyczących bezpieczeństwa w regionie.

Ważnym elementem tej narady będzie rozmowa o toczącej się na Ukrainie wojnie. Po spotkaniu przewidziano krótką konferencję prasową.

Zaproszenia otrzymali Paweł Soloch, którego Siewiera zastąpił w październiku; Stanisław Koziej - szef Biura za prezydentury Bronisława Komorowskiego; Roman Polko, który był p.o. szefa BBN, gdy prezydentem był Lech Kaczyński; Tadeusz Bałachowicz i Marek Siwiec, którzy szefowali Biuru za prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego; oraz Henryk Goryszewski, szef BBN kiedy prezydentem był Lech Wałęsa. Spotkanie ma się odbyć we wtorek przed południem.

Posłuchaj
00:47 12034378_1.mp3 Narada w BBN z byłymi szefami tej instytucji (Agnieszka Drążkiewicz/IAR)

Czytaj także:

dz/IAR, PAP

Zobacz także

Zobacz także