more_horiz
Wiadomości

Radosław Fogiel nie będzie już rzecznikiem PiS. Kto go zastąpi?

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2022 08:30
- W związku z tym, że zostałem przewodniczącym sejmowej komisji spraw zagranicznych, zrezygnuję z funkcji rzecznika Prawa i Sprawiedliwości - oświadczył w piątek dotychczasowy rzecznik PiS i szef sejmowej komisji SZ poseł Radosław Fogiel.
Radosław Fogiel: w związku z tym, że zostałem przewodniczącym sejmowej komisji spraw zagranicznych, zrezygnuję z funkcji rzecznika PiS
Radosław Fogiel: w związku z tym, że zostałem przewodniczącym sejmowej komisji spraw zagranicznych, zrezygnuję z funkcji rzecznika PiSFoto: PAP/Leszek Szymański

Fogiel poinformował w piątek w Polsat News, że w związku z tym, iż został przewodniczącym sejmowej komisji spraw zagranicznych, będzie powoli przekazywał "pałeczkę rzecznikowania", by móc wykonywać obowiązki komisyjne.

Dopytywany, kto może go zastąpić na tym stanowisku, stwierdził: "jest pewien pomysł, ale to jest jednak rola kierownictwa partii, żeby o tym mówić. Komitet Polityczny (PiS) zdecyduje".

Nie ma "drugiego dna"

Dopytywany, czy decyzja o zakończeniu pełnienia funkcji rzecznika PiS jest spowodowana jedynie przejęciem przez niego przewodniczenia sejmowej Komisji Spraw Zagranicznej, czy może są też inne powody, "drugie dno", Fogiel odparł, że "nie ma innych powodów".

- Zyskałem funkcję szefa jednej z ważniejszych sejmowych komisji. To jest oznaką dużego zaufania, ale równocześnie jest też dużą odpowiedzialnością, zwłaszcza w dzisiejszych czasach ta działalność parlamentarna w ramach spraw międzynarodowych ma dużą wagę - wyjaśnił.

Kto następcą?

Portal wpolityce.pl ustalił, że nowym rzecznikiem partii ma zostać Rafał Bochenek.

Rafał Bochenek swoją karierę polityczną rozpoczynał jako samorządowiec. W latach 2006–2014 był radnym miejskim Wieliczki, a w 2014 jako bezpartyjny kandydat z listy PiS uzyskał mandat radnego powiatu wielickiego, w którym objął funkcję wiceprzewodniczącego rady powiatu.

W 2015 roku zaangażował się w kampanię prezydencką Andrzeja Dudy organizując spotkania z kandydatem Prawa i Sprawiedliwości.

Rafał Bochenek w przeszłości był już rzecznik prasowy rządów Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego (sprawował tę funkcję w latach 2016–2017), a następnie podsekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (2017–2018) oraz w latach 2018–2019 przewodniczącym sejmiku małopolskiego. W wyborach parlamentarnych 2019 roku dostał się do Sejmu.

Czytaj także:

PAP/wpolityce.pl/koz/mr/kor

Zobacz także

Zobacz także