more_horiz
Wiadomości

"Żartowniś" zadzwonił do Andrzeja Dudy. Prezydent przerwał rozmowę. Sprawę bada KPRP

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2022 14:22
Kancelaria Prezydenta przekazała, że po eksplozji rakiety w Przewodowie, w czasie trwających łączeń z szefami państw i rządów, doszło do połączenia z osobą podającą się za prezydenta Francji Emmanuela Macrona. "Andrzej Duda zorientował się po nietypowym sposobie prowadzenia rozmowy przez rozmówcę, że mogło dojść do próby oszustwa, i zakończył rozmowę" - poinformowano.
Rosyjski żartowniś zadzwonił do prezydenta RP po tragedii w Przewodowie. Andrzej Duda nie dał się mu nabrać
Rosyjski "żartowniś" zadzwonił do prezydenta RP po tragedii w Przewodowie. Andrzej Duda nie dał się mu nabraćFoto: Kiev.Victor/shutterstock

We wtorek w internecie pojawiło się nagranie mające przedstawiać rozmowę podszywającego się pod prezydenta Francji komika z prezydentem Andrzejem Dudą, do której miało dojść tydzień wcześniej, w nocy z wtorku na środę, po eksplozji rakiety w Przewodowie.

"W trakcie połączenia prezydent Andrzej Duda zorientował się po nietypowym sposobie prowadzenia rozmowy przez rozmówcę, że mogło dojść do próby oszustwa, i zakończył rozmowę. Po tym połączeniu Kancelaria Prezydenta niezwłocznie podjęła we współpracy z odpowiednimi służbami działania wyjaśniające" - napisano w komunikacie.

Tragedia w Przewodowie

W miniony wtorek po południu w położonym niedaleko granicy z Ukrainą Przewodowie (woj. lubelskie) w wyniku uderzenia rakiety i eksplozji zginęły dwie osoby. 

Po naradach i konsultacjach, jakie odbyły się od momentu tego tragicznego zdarzenia, przedstawiciele władz przekazali, że wiele wskazuje na to, iż rakieta mogła być wystrzelona z terytorium Ukrainy. Miało to związek z działaniami kontrofensywnymi, jakie ukraińska obrona rakietowa i powietrzna przeprowadzała w związku ze zmasowanym atakiem Rosji na terytorium Ukrainy.

Czytaj też:

PAP/IAR/mn, ms, kor

Zobacz także

Zobacz także