more_horiz
Wiadomości

Prezes PiS spotka się z wyborcami. W weekend odwiedzi zachodnią Polskę

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2022 19:08
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński kontynuuje objazd nowych okręgów partyjnych. W weekend szef PiS odwiedzi zachód Polski - dowiedział się nieoficjalnie portal PolskieRadio24.pl. 
Prezes PiS spotka się z wyborcami. W weekend odwiedzi zachodnią Polskę
Prezes PiS spotka się z wyborcami. W weekend odwiedzi zachodnią PolskęFoto: pisorgpl/Twitter

Po ponad tygodniowej przerwie prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński wraca na trasę objazdu nowych okręgów partyjnych. W najbliższy weekend szef PiS spotka się z sympatykami partii na zachodzie kraju. W sobotę Jarosław Kaczyński będzie w Legnicy i Zielonej Górze. Natomiast w niedzielę odwiedzi Nową Sól i ewentualnie Gorzów Wielkopolski. Wizyta w ostatnim z wymienionych miast nie jest jeszcze potwierdzona. 

Objazd okręgów partyjnych

Spotkania odbędą się w ramach prowadzonego od czerwca objazdu nowych okręgów partyjnych. W maju komitet polityczny PiS zdecydował, że struktury partyjne będą pokrywać się z liczbą okręgów senackich. W praktyce oznacza to, że utworzone zostały 94 nowe okręgi. Jarosław Kaczyński planuje odwiedzić wszystkie do połowy przyszłego roku. 

Podczas spotkań z sympatykami i działaczami partii szef PiS podsumowuje ostatnich 7 lat rządów. Odnosi się również do bieżącej sytuacji polityczno-gospodarczej oraz przedstawia plany na najbliższą przyszłość. Spotkania służą również mobilizacji struktur lokalnych PiS przed przyszłorocznymi wyborami parlamentarnymi. Niemal na każdym spotkaniu poruszany jest pomysł powołania korpusu ochrony wyborów. 

- Trzeba stworzyć potężny korpus ochrony wyborów i zmienić prawo, aby metody liczenia były dużo bardziej transparentne i trudniejsze do sfałszowania - mówił miesiąc temu podczas spotkania z mieszkańcami Przemyśla. Szef PiS nawołuje sympatyków partii do zaangażowania w tę ideę, której realizacja ma zapewnić uczciwy przebieg wyborów.

Spotkania Jarosława Kaczyńskiego z mieszkańcami polskich miast

Prezes PiS odpowiada również na pytania mieszkańców poszczególnych miast. Dotyczą one zarówno spraw bieżących, jak rządowej tarczy antyinflacyjnej czy dodatków węglowych, ale także kwestii, które nie zostały załatwione. W tym kontekście Jarosław Kaczyński wskazuje najczęściej m.in. na reformę sądownictwa czy budowę mieszkań. Wśród pytań skierowanych do prezesa często pojawiają się również kwestie lokalne, np. związane z budową określonej drogi.

Czytaj także:

Jarosław Kaczyński najwięcej miejsca poświęcona dokonaniom Zjednoczonej Prawicy. Opowiada o zrealizowanych programach socjalnych, jak Rodzina 500+ czy 13. i 14. emerytury. Przypomina o rekordowym wzroście nakładów na ochronę zdrowia i obronność. Porusza również temat relacji z Unią Europejską czy sprawę reparacji wojennych od Niemiec. 

MF, PolskieRadio24.pl/kor

Zobacz także

Zobacz także