more_horiz
Wiadomości

Prezes PiS: odrzuciliśmy koncepcję, w której rozwijać się miały wyłącznie wielkie miasta

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2022 22:00
Jarosław Kaczyński podkreślił, że Prawo i Sprawiedliwość odrzuciło koncepcję rozwoju wyłącznie wielkich miast. - Nasz program ma doprowadzić do tego, aby poziom życia wszędzie był mniej więcej taki sam - powiedział lider partii rządzącej.
Jarosław Kaczyński podkreśla, że PiS stawia na równomierny rozwój różnych regionów Polski
Jarosław Kaczyński podkreśla, że PiS stawia na równomierny rozwój różnych regionów PolskiFoto: Shutterstock/Xato

Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Zielonej Góry powiedział, że model polaryzacyjno-dyfuzyjny, który obowiązywał do przejęcia władzy przez Zjednoczoną Prawicę nie sprawdził się nigdzie na świecie i nie doprowadził do zmniejszenie różnic rozwojowych.

Zdaniem prezesa PiS, rozwój lokalnej infrastruktury musi być wspierany przez państwo we współpracy z samorządami. - To dziś w Polsce wciąż dotyczy wielu samorządów - powiedział.

"Zmieniamy Polskę na lepsze"

Lider partii rządzącej wspominał rozmowy z samorządowcami, którzy argumentowali, że dopiero wsparcie budżetu państwa umożliwiło realizację ważnych dla ich gmin inwestycji. - To będzie kontynuowane, szczególnie na terenach popegeerowskich - mówił prezes PiS.

Podkreślił, że wspominana kilka tygodni temu, historia o kradzieży "kartofli zasadzonych dla dzików przez leśników" przez pracowników upadłych PGR-ów jest prawdziwa i jest symbolem biedy panującej na tych terenach w latach dziewięćdziesiątych.

- Mogę przysiąc, że tę historię opowiadano mi w odległym regionie Pomorza. W Polsce było wiele ciężkiej nędzy, szczególnie na terenach popegeerowskich. Dziś tego nie ma, choćby dzięki 500+. Mam nadzieję, że będzie to się wciąż zmieniało na lepsze - coraz szybciej, jeśli będziemy rządzić i będziemy mogli powiedzieć, że to tylko smutna przeszłość - mówił Jarosław Kaczyński.

Zobacz także:

Spotkanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z mieszkańcami Zielonej Góry:

jp/IAR/PAP

Zobacz także

Zobacz także