more_horiz
Wiadomości

Koreański sprzęt wojskowy dla armii. Premier Morawiecki: Polska jest bezpieczna

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2022 13:23
- My chcemy mieć tak silną i zmodernizowaną armię, która korzysta z nowoczesnego sprzętu, by nikomu nie przyszło do głowy, żeby zaatakować Polskę. Polska jest bezpieczna, ale musimy umacniać naszą armię miesiąc po miesiącu i to się dzieje - powiedział premier Mateusz Morawiecki.
Koreański sprzęt wojskowy dla Polski. Premier Morawiecki: umacniany i modernizujemy armię
Koreański sprzęt wojskowy dla Polski. Premier Morawiecki: umacniany i modernizujemy armięFoto: PAP/Tomasz Waszczuk
  • Premier Morawiecki uczestniczył w Morągu w przekazaniu czołgów K2 żołnierzom
  • Maszyny odebrano z gdyńskiego portu. Teraz trafią do 20. Brygady Zmechanizowanej
  • W lipcu podpisano z koncernem Hyundai Rotem umowę na dostawę do 1000 czołgów K2/K2PL

- Wszyscy sąsiedzi Rosji zdają sobie sprawę z zagrożenia, jakie niesie to sąsiedztwo. Dlatego w ostatnim czasie, zwłaszcza w ostatnich kilku latach, podjęliśmy ogromny wysiłek, by umocnić, zmodernizować polską armię - powiedział premier Mateusz Morawiecki w Morągu (woj. warmińsko-mazurskie) podczas przekazania południowokoreańskich czołgów K2 żołnierzom WP.

- Można rzec tak: albo masz się czym bronić i nie musisz się bronić, albo nie masz się czym bronić i wtedy musisz się bronić. My chcemy mieć tak silną armię, tak dobrze zmodernizowaną armię i nowoczesny sprzęt, by nikomu nie przyszło do głowy, żeby Polskę zaatakować - powiedział premier Morawiecki.

Koreański sprzęt wojskowy dla Polski. "Inwestujemy w najnowocześniejszy sprzęt"

Przekonywał, że Polska jest bezpieczna, ale "musimy umacniać naszą armię miesiąc po miesiącu". - I to się dzieje - dodał, zaznaczając, że "do wzmocnienia polskiej armii potrzebna była naprawa polskiego budżetu".

- Nasi poprzednicy sądzili, że mogą w budżecie zaoszczędzić na armii. [...] My inwestujemy w najnowocześniejszy sprzęt, bo wiemy, że oszczędności na armii to pseudooszczędności i pseudoinwestycje, które powstają z tego powodu, że oszczędzamy na armii - mówił premier.

Stwierdził, że "dobry budżet, silny budżet, idzie w parze ręka w rękę z silną armią". - Naprawa tego budżetu stanowiła to moje ulubione słowo, kamień milowy na drodze do wzmocnienia polskiej armii - powiedział Mateusz Morawiecki.

Czytaj także:

PAP/IAR/pb/kor

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także