more_horiz
Wiadomości

Udana akcja policji. Rozbito grupę handlarzy narkotyków

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2022 06:27
Stołeczni policjanci wspólnie z Centralnym Biurem Śledczym Policji rozbili grupę zajmującą się handlem narkotykami oraz bronią. Do sprawy zatrzymano osiem osób, a kolejne siedem zostało doprowadzonych z aresztów śledczych i zakładów karnych. Grupa mogła wprowadzić do obrotu nawet 390 kilogramów amfetaminy o czarnorynkowej wartości ponad 1,3 miliona złotych.
Policjanci rozbili grupę handlarzy narkotyków; mogli wprowadzić do obrotu nawet 390 kg amfetaminy
Policjanci rozbili grupę handlarzy narkotyków; mogli wprowadzić do obrotu nawet 390 kg amfetaminyFoto: cbsp.policja.pl

- Nad śledztwem prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie policjanci stołecznego Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową i funkcjonariusze olsztyńskiego CBŚP pracowali od kilkunastu miesięcy - przekazał rzecznik Komendanta Stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak.

Zebrany podczas śledztwa materiał pozwolił policjantom na zorganizowanie działań, podczas których funkcjonariusze weszli do kilkudziesięciu mieszkań i domów w Warszawie i Otwocku. - Podczas policyjnej akcji zatrzymanych zostało ośmiu mężczyzn w wieku od 36-55 lat. Pozostałe osoby zostały doprowadzone z aresztu śledczego i zakładu karnego. To siedmiu mężczyzn w wieku od 24 – 43 lat - podkreślił rzecznik KSP.

Broń i narkotyki

Rzeczniczka CBŚP podinsp. Iwona Jurkiewicz poinformowała, że jak wynika z ustaleń śledczych podejrzani mogli wprowadzić do obrotu nawet 390 kilogramów amfetaminy o wartości czarnorynkowej ponad 1,3 miliona złotych.

- W trakcie działań policjanci zabezpieczyli w mieszkaniach podejrzanych osób 66 gramów amfetaminy, marihuanę, dwa karabiny, rewolwer, broń krótką, kusze, liczne wagi, telefony komórkowe, zagłuszarkę i dwa lokalizatory GPS. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono 24 tysiące złotych - dodała rzeczniczka CBŚP.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie, gdzie usłyszeli 37 zarzutów, m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, udziału w obrocie znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych, handlu bronią palną oraz utrudniania postępowania karnego poprzez ukrywanie osoby poszukiwanej listem gończym.

Decyzją sądu 11 podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych na trzy miesiące. 

Czytaj także:

dn/PAP

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także