more_horiz
Wiadomości

Duże zainteresowanie podróżą kolejami. PKP podstawią dodatkowe wagony

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2022 08:32
PKP Intercity informują, że wiele miejsc na świąteczne połączenia zostało już wyprzedanych. Jednocześnie przewoźnik zapewnia, że tam, gdzie jest to możliwe, zostaną dostawione dodatkowe wagony.
PKP Intercity informują, że wiele miejsc na świąteczne połączenia zostało już wyprzedanych
PKP Intercity informują, że wiele miejsc na świąteczne połączenia zostało już wyprzedanychFoto: Shutterstock/Fotokon

Wiceprezes PKP Intercity Tomasz Gontarz zaapelował, by ja najwcześniej kupować bilety. Jest to pomocne przy prognozowaniu frekwencji w pociągach. Przyznał jednocześnie, że na niektóre połączenia świąteczne i sylwestrowe nie kupimy już biletów.

Wskazał jednocześnie, że w tym roku połączenia kolejowe cieszą się bardzo dużą popularnością między innymi ze względu na wysokie ceny paliw. Zapewnił, że spółka stara się sprostać zwiększonej frekwencji w miarę możliwości, dostawiając do regularnie kursujących składów dodatkowe wagony tak, żeby przywieźć jak największą liczbę pasażerów chcących dostać się do domów na święta.

Od wczoraj na okres świąteczno-noworoczny została przywrócona dla ruchu trasa kolejowa z Krakowa do Zakopanego. Odcinek będzie ten dostępny także w czasie ferii zimowych.

Nowy system w PKP Intercity

PKP Intercity podpisały trzy umowy na stworzenie nowego systemu. Będzie za to odpowiedzialna spółka PKP Informatyka. Centralny system sprzedaży ma unowocześnić polską kolej i sprawić, że sprzedaż biletów będzie o wiele bardziej przyjazna i przejrzysta.

Przewoźnik postawił jasne wymagania, czego spodziewa się po twórcy nowego systemu sprzedaży biletów.

- Budujemy nowoczesny system sprzedaży dla PKP Intercity. Przychodząc do tej firmy, to zadanie było  dla mnie priorytetem - powiedział podczas uroczystości związane z podpisaniem kontraktów wiceprezes PKP Intercity Tomasz Gontarz.

Wiceprezes przyznał, że dziś działający system sprzedaży był i jest przedmiotem krytyki. Chodzi między innymi o wydajność, ale także o problemy z korzystaniem z ulg ustawowych. 

- Dziś robimy rewolucję i to rewolucję kompleksową. Wymieniamy cały system, który dotyczy sprzedaży także w kasach i biletomatach  - dodał Tomasz Gontarz.

Posłuchaj
00:20 12114711_1.mp3 Koleje na święta (IAR)

Czytaj także:

dz/IAR

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także