more_horiz
Wiadomości

Krzysztof F. skazany za pedofilię. Jego sylwetka wciąż widnieje na stronie urzędu

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2023 13:36
Na stronie internetowej Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego wciąż widnieje informacja o skazanym za pedofilię i narkotyki Krzysztofie F. - informuje Radio Szczecin. Ze strony urzędu można się dowiedzieć, że F. "we współpracy z organizacjami pozarządowymi dał się poznać, jako rzetelny, pełen zrozumienia partner, nastawiony na wspólną realizację celów związanych z przeciwdziałaniem patologii społecznych w zakresie problemów wynikających z uzależnień oraz związanych ze stosowaniem przemocy".
Pełnomocnik marszałka województwa zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza ds. uzależnień został skazany za pedofilię i narkotyki
Pełnomocnik marszałka województwa zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza ds. uzależnień został skazany za pedofilię i narkotykiFoto: Radio Szczecin

Krzysztof F. został skazany nieprawomocnie w lipcu 2021 roku za pedofilię, nakłanianie dzieci do spożywana narkotyków i posiadanie znacznych ilości substancji odurzających. Jak przekazał rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie Tomasz Szaj, od tego wyroku odwołał się zarówno prokurator, jak i obrońca oskarżonego, i ostatecznie Sąd Okręgowy w Szczecinie nieznacznie skorygował wymierzoną oskarżonemu karę. Krzysztofa F. skazano na karę łączną 4 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności za wszystkie te trzy czyny.

Działalność publiczna Krzysztofa F.

Mężczyzna po zatrzymaniu został aresztowany i do dziś przebywa w więzieniu. Jest osobą publiczną. Od ponad 20 lat pracował w Urzędzie Marszałkowskim, najpierw jako inspektor, potem dyrektor Wydziału Współpracy Społecznej.

Przez lata zajmował się profilaktyką uzależnień u dzieci i osób dorosłych. Był wojewódzkim ekspertem do spraw informacji o narkotykach i narkomanii. Marszałek Olgierd Geblewicz powołał go następnie na pełnomocnika do spraw rozwiązywania problemów uzależnień.

Echa wyroku na Krzysztofa F.

Skazany za pedofilię współpracownik marszałka aktywnie wspierał kampanię wyborczą kandydata na prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Był między innymi mężem zaufania tego kandydata w wyborach. Sam także - bez powodzenia - próbował swoich sił, startując w wyborach do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego w 2018 roku. Był współzałożycielem Stowarzyszenia Równość na Fali, które początkowo działało jako Kampania Przeciw Homofobii Szczecin. Działalność Stowarzyszenia jest dotowana przez Olgierda Geblewicza.

Czytaj także:

Urząd Marszałkowski poinformował w ubiegłym tygodniu, że F. został odwołany z funkcji w Urzędzie Marszałkowskim natychmiast po zatrzymaniu i przedstawieniu zarzutów we wrześniu 2020 r. Poseł Arkadiusz Marchewka, przewodniczący PO w Szczecinie, poinformował z kolei w piątek, że po wniosku marszałka Geblewicza F. został usunięty z Platformy Obywatelskiej. Politycy zachodniopomorskiej Solidarnej Polski wezwali Olgiera Geblewicza do dymisji.

IAR, PAP, Radio Szczecin

Zobacz także

Zobacz także