more_horiz
Wiadomości

"Ustalenia przełożą się na programy i przepisy". Premier i minister rolnictwa po spotkaniu ze związkami rolników

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2023 22:30
Bieżące sprawy ważne dla polskich rolników były omawiane podczas wtorkowego spotkania premiera Mateusza Morawieckiego oraz wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka z przedstawicielami rolniczych związków. W rozmowach uczestniczyli reprezentanci: NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność", OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych, Związku Zawodowego Rolników Ojczyzna, Związku Zawodowego Rolnictwa Samoobrona i Związku Zawodowego Korona.
Premier M.Morawiecki oraz wicepremier minister rolnictwa H.Kowalczyk spotkali się ze związkami rolniczymi
Premier M.Morawiecki oraz wicepremier minister rolnictwa H.Kowalczyk spotkali się ze związkami rolniczymiFoto: Twitter/PiotrMuller

Jak poinformowało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, podczas spotkania, które odbywało się w kancelarii premiera, szef rządu oraz wicepremier rozmawiali z rolnikami między innymi o sytuacji na rynku zbóż. Minister Henryk Kowalczyk podkreślił, że zboże z Ukrainy jest ewidencjonowane i kontrolowane.

Produkcja rolnicza

Rozmawiano też o opłacalności produkcji rolniczej. Szef resortu rolnictwa poinformował, że trwają prace nad rozwiązaniami wspierającym rolnictwo i szczególnie potrzebujące sektory.

Wicepremier Henryk Kowalczyk zapewnił, że na przekazane przez rolników postulaty zostanie udzielona pisemna odpowiedź. "Dyskusja o cenach zbóż i nawozów, funduszu gwarancyjnym, wsparciu produkcji trzody chlewnej oraz z innych kwestiach rolnych. Ustalenia przełożą się na programy i przepisy" - poinformowano we wpisie dotyczącym spotkania na Twitterze kancelarii premiera.

dz/IAR/kor

Zobacz także

Zobacz także