more_horiz
Wiadomości

Wicepremier Błaszczak: włączamy polski przemysł do łańcucha produkcji na rzecz wojska

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2023 10:28
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak ocenił, że odkąd Prawo i Sprawiedliwość przejęło władzę, konsekwentnie rozwijane jest Wojsko Polskie. - Powołujemy nowe jednostki w miejsce tych, które zostały zlikwidowane za czasów rządów Donalda Tuska i wyposażamy te jednostki w nowoczesny sprzęt - mówił wicepremier na konferencji prasowej w Fabryce Pojazdów Szynowych H.Cegielski w Poznaniu.
Wicepremier Błaszczak: 2015 był rokiem przełomu jeśli chodzi o inwestycje wzmacniające wojsko
Wicepremier Błaszczak: 2015 był rokiem przełomu jeśli chodzi o inwestycje wzmacniające wojskoFoto: MON

W trakcie wizyty w Fabryce Pojazdów Szynowych Cegielski w Poznaniu, Mariusz Błaszczak zwrócił uwagę, że także z tych zakładów pochodzą elementy używane w polskiej obronności. - Włączamy polski przemysł do tego łańcucha produkcji na rzez Wojska Polskiego - wskaza.

Jak przypomniał, w poznańskich zakładach produkuje się między innymi "elementy do programu »Wisła«, a więc elementy polskich Patriotów". - Również mosty, które są produkowane na rzecz wyposażenia Wojska Polskiego także to zamówienie, które zostało skierowane do Zakładów Cegielskiego - dodał Błaszczak.

Błaszczak: pod rządami PiS Polska jest bezpieczna

Wicepremier zwracał uwagę, że zakłady Cegielskiego to wielka historia naszego kraju. - Wielka historia dotycząca uprzemysłowienia, skoku cywilizacyjnego. Ale to wszystko zostało zaniedbane, zaniechane w czasach rządów liberałów, koalicji PO-PSL. Teraz konsekwentnie to odtwarzamy - podkreślił. - Odzyskujemy to wszystko, co zostało wyprzedane za czasów rządów koalicji PO-PSL, za czasów rządów Donalda Tuska, premiera bezrobocia - zaznaczył minister.

Posłuchaj
00:23 Mariusz Błaszczak -włączamy polski przemysł do łańcucha produkcji na rzecz wojska (IAR).mp3 Mariusz Błaszczak: włączamy polski przemysł do łańcucha produkcji na rzecz wojska (IAR) 

Podkreślił też, że rząd PiS kreuje nowe miejsca pracy, rozwija i wzmacnia WP, bo "bezpieczeństwo dla nas jest najważniejsze". - Wychodzimy z takiego założenia, że Polska może się rozwijać wtedy, kiedy jest bezpieczna. Pod rządami PiS Polska jest bezpieczna - zapewnił wicepremier.

Czytaj także:

ms/IAR, PAP

Zobacz także

Zobacz także