more_horiz
Wiadomości

"Obietnice Trzaskowskiego". Kaleta: świat objechać zdążył, dla Warszawy nie ma czasu

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2023 13:00
- Rafał Trzaskowski zdążył objechać świat, a nie ma czasu na spotkania z mieszkańcami - mówił poseł Solidarnej Polski Sebastian Kaleta. Polityk SP mówił o "niezrealizowanych obietnicach prezydenta Warszawy". Podczas konferencji prasowej przed warszawskim ratuszem Kaleta mówił o "piątce Trzaskowskiego, czyli niespełnionych obietnicach".
Według Kalety w Warszawie za prezydentury Trzaskowskiego jest też zastój inwestycyjny.
Według Kalety w Warszawie za prezydentury Trzaskowskiego jest też "zastój inwestycyjny". Foto: Tytus Żmijewski/PAP Archiwum

Według posła SP, Rafał Trzaskowski obiecywał objazd Warszawy i spotkania z mieszkańcami w każdej dzielnicy. "Miał to zrobić w 2020 r., jest 2023 r., a prezydent odwiedził pięć dzielnic w Warszawie" – mówił Kaleta.

Wskazywał też, że Trzaskowski "obiecywał, że do 2020 r. w Warszawie nie będzie kopciuchów". "A dziś w Warszawie są 5852 kopciuchy. Z tego aż 373 należą bezpośrednio do miejskich jednostek" – mówił poseł SP.

"Zastój inwestycyjny"

Według Kalety w Warszawie za prezydentury Rafała Trzaskowskiego jest też "zastój inwestycyjny". - Miały być linie tramwajowe na zieloną Białołękę, na Gocław, na Wilanów. Raczkuje budowa tramwaju na Wilanów, ale mieszkańcy narzekają, w jaki sposób jest ta inwestycja przeprowadzana. Miała być obwodnica śródmieścia na Pradze – nie ma – wyliczył.

Strefy płatnego parkowania

Warszawski radny Damian Kowalczyk wskazał z kolei na strefy płatnego parkowania w stolicy. - W 2020 r. ta strefa liczyła 20 tys.; dziś mamy już 60 tys. W 2020 r. budżet Warszawy przyjmował od kierowców 75 mln zł; w 2022 już 150 mln zł, a w 2023 r. zapowiadane jest, że z kierowców zostanie ściągnięte 180 mln zł. Nikt nie chce płacić za miejsca parkingowe, ale strefa płatnego parkowanie wciąż się rozrastała. Rafał Trzaskowskie zapowiadał, że na pierwszy samochód w rodzinie będzie darmowy abonament, ta obietnica też nie została spełniona – mówił.

Radny mówił też, że miasto w niewystarczający sposób pomaga potrzebującym. W tym kontekście Kowalczyk mówił m.in. o podwyżce czynszów w lokalach komunalnych.


Czytaj także:

pp/PAP/kor

Zobacz także

Zobacz także