more_horiz
Wiadomości

"Wynajął zbirów i pojechał odzyskać dług". Były wiceprezes partii Gowina z zarzutami

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2023 14:59
Robert A., były wiceprezes partii Jarosława Gowina i doradca byłego wicepremiera, usłyszał zarzuty. Jak ustalił portal salon24.pl dotyczą one wymuszenia zwrotu wierzytelności i zmuszenia do określonego zachowania. Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Płocku.
Wynajął zbirów i pojechał odzyskać dług. Były wiceprezes partii Gowina z zarzutami
"Wynajął zbirów i pojechał odzyskać dług". Były wiceprezes partii Gowina z zarzutamiFoto: PAP/Radek Pietruszka

Robert A. "wynajął zbirów i pojechał siłą odzyskać dług". Prokuratura nie potwierdza tych doniesień, ale przyznaje, że zarzuty dotyczą artykułu 191 kodeksu karnego, mówiącego o zmuszaniu do określonego zachowania, zaniechania lub znoszenia. Do wydarzeń, które są przedmiotem zainteresowania śledczych, miało dojść w Sochaczewie, dlatego śledztwo toczy się w województwie mazowieckim.

Spółka, którą założył były polityk Porozumienia Jarosława Gowina, w 2020 r. miała dostać ponad 10 mln zł z nadzorowanego właśnie przez Gowina Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Radny, członek były wiceprezes

Akcja Roberta A. została nagrana, co zdaniem portalu, stanowi teraz dowód w sprawie. Obrońca oskarżonego uważa, że jego klient jest ofiarą, bo uwiecznienie jego zachowania było elementem prowokacji. A. nie skomentował sprawy, bo jak czytamy, jego telefon został zabezpieczony przez śledczych.

Robert A. to były wiceprezes partii KORWiN, którego pozyskał w 2017 r. Jarosław Gowin. W 2018 r. z list PiS Robert A. dostał się do Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego. Kilka dni temu, na ostatniej sesji Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego, radny PO wspominał o Robercie A. Od dłuższego czasu nie pojawia się on na spotkaniach rady.

Czytaj też:

Salon24.pl/TVPInfo/mn

Zobacz także

Zobacz także