more_horiz
Wiadomości

Grand Hotel Kielce odwołuje antyukraińską debatę. Jako pierwsi informowaliśmy o sprawie

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2023 11:43
Portal PolskieRadio24.pl jako pierwszy poinformował o antyukraińskiej debacie w Kielcach, która miała odbyć się w marcu. Miały być na niej głoszone tezy takie jak: "Polska prowadzi agresywną politykę względem Białorusi". Po naszej publikacji Grand Hotel Kielce (to tam miała odbyć się debata) poinformował, że "rezerwacja sali konferencyjnej na potrzeby wydarzenia została anulowana".
Grand Hotel Kielce odwołuje antyukraińską debatę. Jako pierwsi informowaliśmy o sprawie
Grand Hotel Kielce odwołuje antyukraińską debatę. Jako pierwsi informowaliśmy o sprawieFoto: PAP/EPA/OLEG PETRASYUK; facebook.com/GRAND HOTEL Kielce

"Polska prowadzi agresywną politykę względem Białorusi, co utrudnia Polsce uzyskanie statusu mocarstwa", "wojna na Ukrainie prowadzona jest przez establishment w celu grabieży ukraińskich terenów" - takie tezy mieli głosić prelegenci zaplanowanego na marzec w Kielcach spotkania pt. "Czy grozi nam wojna". Do jego uwiarygodnienia wykorzystano bezprawnie logo Sejmu RP.

Podczas dyskusji prelegenci mieli dowodzić, że "Polak jest w Polsce gospodarzem", i propagować hasło "zero wrogów wśród sąsiadów".

Głównym prelegentem ma być dr Leszek Sykulski. Twierdzi on, że "od 1999 r. władze Polski prowadzą niezwykle agresywną politykę wschodnią, politykę ingerowania w wewnętrzne sprawy Białorusi. I to jest polityka błędna, to jest polityka, która nam zamyka drogę do bycia mocarstwem gospodarczym".

W spotkaniu w Kielcach ma też wziąć udział dr Lucyna Kulińska, która zajmuje się zagadnieniami nacjonalizmu, terroryzmu i globalizmu. W jednej z internetowych stacji założyła, że trwająca wojna doprowadzi do sytuacji, że tereny Ukrainy, które należą do najbardziej żyznych na naszej planecie, zostaną oczyszczone z rdzennych mieszkańców. Jej zdaniem to tzw. wielcy tego świata stoją za wojną.

Antyukraińska debata w Kielcach. Początek nowej rosyjskiej kampanii dezinformacyjnej?

Po naszej publikacji Grand Hotel Kielce wydał specjalne oświadczenie. "Pragniemy wyjaśnić, że nie jesteśmy w żaden sposób związani z organizatorami, ani organizacją wyżej wymienionej konferencji. Nasze logo zostało użyte na plakacie w sposób bezprawny" - czytamy.

"Grand Hotel od początku wojny na Ukrainie organizuje wsparcie dla tego Narodu Ukraińskiego poprzez różnorodne zbiórki i działalność punktu pomocy w pierwszych miesiącach wojny. Z tym większym niepokojem przyjęliśmy informację, że wspomniana konferencja może być nacechowana »antyukraińsko«" - podkreślono.

Czytaj także:

Poniżej treść oświadczenia:


PolskieRadio24.pl/pb

Zobacz także

Zobacz także