more_horiz
Wiadomości

Przed nami mroźna noc. GDDKiA ostrzega: śnieg, mżawka i mgła mogą utrudnić jazdę samochodem

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2023 23:02
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ostrzegła w poniedziałek wieczorem przed opadami śniegu, mżawką i mgłą, które mogą utrudniać jazdę. Zaapelowano o ostrożność na drogach.
GDDKiA ostrzega przed utrudnieniami na drogach po opadach śniegu, marznących deszczów i z powodu mgieł
GDDKiA ostrzega przed utrudnieniami na drogach po opadach śniegu, marznących deszczów i z powodu mgiełFoto: Shutterstock/Radowitz

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne, a na ich sieci pracują 152 pojazdy do zimowego utrzymania. W niektórych rejonach kraju pogoda ma wpływ na przejezdność dróg.

GDDKiA: należy zachować ostrożność na drogach

Opady śniegu występują na terenie województwa podlaskiego, mgła - na terenie województw: małopolskiego, wielkopolskiego i mazowieckiego, a mżawka na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

GDDKiA zaapelowała do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w wymienionych wyżej regionach.

Dyrekcja poinformowała, że w nocy będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami duże. We wschodniej połowie kraju słabe opady śniegu. Lokalnie marznąca mgła ograniczająca widzialność do 100 metrów. Temperatura minimalna od -10 st. C na południu kraju, gdzieniegdzie na Mazowszu, Lubelszczyźnie i Pomorzu, około -7 st. C w centrum, do -1 st. C nad morzem.

W rejonach podgórskich temperatura od -17 st. C do -12 st. C, miejscami na Podhalu możliwy spadek do -19 st. C. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, zmienny z przewagą kierunku zachodniego.

Czytaj również:

››› WIĘCEJ INFORMACJI O SYTUACJI NA DROGACH NA STRONIE POLSKIEGO RADIA KIEROWCÓW ‹‹‹

PAP/jmo

Zobacz także

Zobacz także