more_horiz
Wiadomości

Mariusz Błaszczak "Człowiekiem wolności" tygodnika "Sieci". "Dążymy do tego, żeby Polska była silna i niepodległa"

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2023 21:29
Szef MON, wicepremier Mariusz Błaszczak, który został "Człowiekiem Wolności" tygodnika "Sieci" za rok 2022 powiedział, że "czuje się wyróżniony tym, że miałem i wciąż mam sposobność pracy w środowisku patriotów, którzy dążą do tego, żeby Polska była silna i niepodległa".
Wicepremier M. Błaszczak otrzymał tytuł Człowieka Wolności tygodnika Sieci
Wicepremier M. Błaszczak otrzymał tytuł Człowieka Wolności tygodnika „Sieci”Foto: PAP/Paweł Supernak

W uroczystości wzięli udział m.in. premier Mateusz Morawiecki, wicepremier szef MKiDN Piotr Gliński, prezes TK Julia Przyłębska, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, prezes NBP Adam Glapiński, a także przedstawiciele Kancelarii Prezydenta i Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, parlamentarzyści i przedstawiciela duchowieństwa.

Środowisko patriotów

Po otrzymaniu tytułu "Człowieka Wolności" wicepremier Błaszczak podkreślił, że "wzorem dla niego był ś.p. prezydent Lech Kaczyński, wzorem był i jest prezes PiS Jarosław Kaczyński". Jak dodał, duży wpływ mieli na niego m.in. Przemysław Gosiewski i Władysław Stasiak.

- Czuję się wyróżniony tym, że miałem sposobność i wciąż mam sposobność pracy w tym środowisku patriotów - ludzi, którzy dążą do tego, żeby Polska była silna, żeby Polska była niepodległa - zaznaczył szef MON.

Jak podkreślił, jest dumny, że konsekwentnie wzmacniane jest Wojsko Polskie m.in. poprzez zakupy sprzętu dla armii, a także poprzez rekordowe zainteresowanie wstąpieniem w jego szeregi. - Ta polityka jest skuteczna dlatego, że tak zostaliśmy ukształtowani. Ta polityka jest skuteczna dlatego, że my wierzymy w to, co robimy. Wierzymy, że jesteśmy po tej dobrej stronie, że możemy zatrzymać odbudowę "imperium zła" - mówił Mariusz Błaszczak.

Minister obrony przypomniał swoją ubiegłotygodniową wizytę w Kijowie, gdzie tematem rozmów był m.in. o wsparcie wojskowe dla Ukrainy. - Ukraińcy nie chcą ruskiego miru. Wyraźnie mi to powiedzieli - oświadczył. - Ukraińcy czują wspólnotę losu z nami, z Europą Zachodnią, a nie z barbarzyńską Rosją - podkreślił Mariusz Błaszczak.

Czytaj także:

dz/PAP, IAR

Zobacz także

Zobacz także