more_horiz
Wiadomości

Kiedy poznamy założenia programowe PiS na wybory? Krzysztof Sobolewski podał termin

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2023 08:23
- Prawo i Sprawiedliwość zaprezentuje założenia programowe na tegoroczne wybory parlamentarne za 3-4 miesiące - poinformował sekretarz generalny ugrupowania Krzysztof Sobolewski.
Sobolewski: za 3-4 miesiące przedstawimy założenia programowe
Sobolewski: za 3-4 miesiące przedstawimy założenia programoweFoto: ASkwarczynski/Shutterstock

Gość Programu 1 Polskiego Radia podkreślił, że nowym propozycjom towarzyszyć będą rozmowy o dotychczasowych dwóch kadencjach rządów. - Będziemy komunikować, z czym chcemy iść do Polaków, co chcemy dla Polaków zaproponować. Jednocześnie przypominać - co do tej pory zrobiliśmy, bo to musi iść równolegle. To znaczy mówić, co zrobiliśmy z 2015 roku - wyjaśniał poseł.

Krzysztof Sobolewski dodał, że władze PiS-u nie wykluczają włączenia na parlamentarne listy obecnych eurodeputowanych tej partii. Dodał, że ugrupowanie rządzące nie zamyka się na porozumienie z Kukiz'15. Zwrócił uwagę, że wybory powinny odbyć się w październiku, więc rejestracja list powinna nastąpić na początku września. - Przed nami te tematy; rozmowy trwają i będą trwały, na spokojnie - mówił.

Dopytywany o powrót prezesa PiS do objazdu po kraju, Sobolewski powiedział, że to "kwestia 2-3 tygodni". Wybory parlamentarne - według kalendarza wyborczego - mają się odbyć jesienią 2023 r. 

Posłuchaj
00:14 12205676_1.mp3 Program 1. Polskiego Radia: K. Sobolewski o programie wyborczym PiS-u (IAR)

Czytaj także:

dn/IAR

Zobacz także

Zobacz także