more_horiz
Wiadomości

Afera śmieciowa. Rzecznik rządu: zaskakuje milczenie części mediów, na przykład TVN-u

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2023 17:14
- Wiele innych rzeczy jest omawianych przez TVN z taką zaciekłością, taką rzekomą rzetelnością, ale pytań o pana sekretarza miasta stołecznego Warszawa, najbliższego współpracownika Rafała Trzaskowskiego, brakuje - mówił podczas konferencji prasowej rzecznik rządu Piotr Müller, komentując zarzuty korupcyjne wobec warszawskiego urzędnika i b. ministra w rządzie PO-PSL Włodzimierza Karpińskiego.
Włodzimierz Karpiński został w środę aresztowany. Rzecznik rządu Piotr Mller zastanawiał się, dlaczego TVN tak niechętnie pyta o urzędnika i b. ministra w rządzie PO-PSL
Włodzimierz Karpiński został w środę aresztowany. Rzecznik rządu Piotr Müller zastanawiał się, dlaczego TVN tak niechętnie pyta o urzędnika i b. ministra w rządzie PO-PSLFoto: Grand Warszawski/Shutterstock, PAP/Zbigniew Meissner

Podczas konferencji prasowej rzecznika rządu Piotra Müllera ze strony dziennikarki TVP Moniki Drozd padło pytanie o aferę śmieciową w warszawskim ratuszu. Chodzi o zarzuty korupcyjne wobec szeregu urzędników związanych z miastem i z Platformą Obywatelską, w tym m.in. Włodzimierza Karpińskiego, ministra skarbu w rządzie Donalda Tuska, a ostatnio sekretarza Warszawy.

Rzecznik rządu o aferze śmieciowej w Warszawie: zaskakuje milczenie części mediów

Rzecznik rządu Piotr Müller stwierdził, że najbardziej zaskakująca tej sprawie jest cisza po stronie "pewnych podmiotów".

- Zaskakuje np. milczenie stacji TVN. Wiele innych rzeczy jest omawianych z taką zaciekłością, taką rzekomą rzetelnością, ale pytań o pana sekretarza miasta stołecznego Warszawa, najbliższego współpracownika Rafała Trzaskowskiego, brakuje - mówił Piotr Müller. Jego zdaniem taka informacja, jeśli już się w mediach wspierających opozycję pojawia, to "w rubryce, żeby odhaczyć, że temat był poruszony".

- Ale jak rozumiem, w warszawskim ratuszu jest gorąco. Najbliższe dni bez wątpienia pokażą, jaka była skala nadużyć, które tam panowały - podkreślił rzecznik rządu.

Zarzuty korupcyjne dla b. ministra w rządzie PO

Centralne Biuro Korupcyjne zatrzymało w poniedziałek Włodzimierza Karpińskiego, który nadzorując stołeczny rynek odpadów, miał być zamieszany w ustawianie przetargów na ich odbiór w podległym ratuszowi Miejskim Przedsiębiorstwie Oczyszczania. Sąd podjął decyzję o aresztowaniu urzędnika. W związku z tym Rafał Trzaskowski podjął decyzję o zawieszeniu Karpińskiego w obowiązkach sekretarza Warszawy.

W tej sprawie podejrzanych jest już czternaście osób. Na początku lutego aresztowano między innymi byłego wiceministra skarbu Rafała Baniaka. To właśnie Włodzimierz Karpiński i Rafał Baniak, zdaniem prokuratury, są podejrzani o przyjęcie korzyści majątkowej o znacznej wartości.

Służby i prokuratura mówią o procederze korupcyjnym, który dla jego uczestników "stanowił stałe źródło utrzymania". Mowa o nawet 5 mln zł w łapówkach.

Czytaj również:

IAR/tvp.info/jmo

Zobacz także

Zobacz także