more_horiz

Warszawski radny PiS: praca Karpińskiego jako sekretarza miasta służyła celom korupcyjnym

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2023 21:32
- Jako radny muszę powiedzieć, że trudno było dostrzec aktywność sekretarza miasta, który jest w mojej opinii drugą osobą w mieście. A dzisiaj mamy wrażenie, że ta aktywność, to było po prostu zarządzanie pewnymi projektami w celach korupcyjnych - mówił w Polskim Radiu 24 radny PiS-u w Warszawie Filip Frąckowiak.
Filip Frąckowiak
Filip FrąckowiakFoto: PR24/AK

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podjął decyzję o zawieszeniu w pełnieniu obowiązków sekretarza miasta Włodzimierza Karpińskiego. Jest on podejrzany o korupcję, a sąd zdecydowało o jego aresztowaniu. Włodzimierz Karpiński nie tylko był sekretarzem Warszawy, ale wcześniej także był prezesem miejskiej spółki MPO, a jeszcze wcześniej - ministrem w rządzie Donalda Tuska. W Polskim Radiu 24 sprawę komentował Filip Frąckowiak, warszawski radny PiS.

Gość audycji najpierw żartobliwie stwierdził, że - jak na prezydenta Rafała Trzaskowskiego - zawieszenie Karpińskiego w obowiązkach sekretarza miasta to dużo. Jednak - już poważnie - podkreślił, że zarzuty są naprawdę poważne.

- Informacje, które otrzymaliśmy od prokuratury, są na tyle konsekwentne i spójne, że właściwie nie rozumiem, czemu ma służyć to zawieszenie - mówił Filip Frąckowiak. Na uwagę, że zasadniczo obowiązuje domniemanie niewinności, stwierdził, że to prawda, ale "są zarzuty i zarzuty". - Tu są zarzuty korupcyjne. I tutaj właściwie wiemy o tym, że one się potwierdziły - ocenił.

Zdaniem radnego Włodzimierz Karpiński zdaje się tylko w tym celu znalazł się na stanowisku sekretarza Warszawy. - Jako radny muszę powiedzieć, że trudno było dostrzec aktywność sekretarza miasta, który jest w mojej opinii drugą osobą w mieście. Trudno było dostrzec jego aktywność, a dzisiaj mamy wrażenie, że ta aktywność, to było po prostu zarządzanie pewnymi projektami w celach korupcyjnych - wyjaśnił Frąckowiak.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
22:01 [PR24]PR24 (mp3) 1 marzec 2023 19_05_53_Frąckowiak.mp3 Filip Frąckowiak o aferze w warszawskim ratuszu ("Stan rzeczy" / PR24)

* * *

Audycja: "Stan rzeczy"
Prowadzi: Piotr Nisztor
Gość: Filip Frąckowiak (warszawski radny PiS)
Data emisji: 01.03.2023
Godzina emisji: 19.06

PR24/jmo

Zobacz także

Zobacz także