more_horiz
Wiadomości

Zdewastowano siedzibę Radia Szczecin. Wcześniej dziennikarze otrzymali groźby śmierci

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2023 23:17
Nieznani sprawcy zdewastowali siedzibę Radia Szczecin. Na zdjęciu widać wejście do rozgłośni i drzwi oblane czerwoną farbą. Media podały, że wcześniej skrzynki mailowe dziennikarzy rozgłośni zasypywane były pogróżkami.
Zdewastowano siedzibę Radia Szczecin. Pogróżki i groźby śmierci
Zdewastowano siedzibę Radia Szczecin. Pogróżki i groźby śmierciFoto: twitter.com/@DariuszMatecki

Radio Szczecin od kilku dni jest obiektem ataków po tym, jak politycy opozycji i sprzyjające im media fałszywie twierdzą, że media publiczne, w tym rozgłośnia, upubliczniły dane, które pozwoliły zidentyfikować dzieci - ofiary pedofila Krzysztof F., związanego z PO.

Tymczasem - jak podał portal tvp.info - to poseł PO Piotr Borys jako pierwszy ujawnił informacje, które ostatecznie pozwoliły ustalić tożsamość ofiar Krzysztofa F., i zrobił to w trakcie programu na żywo.

Zdewastowano siedzibę Radia Szczecin. Pogróżki i groźby śmierci

Wcześniej portal Niezalezna.pl informował, że skrzynki mailowe redakcji Radia Szczecin od soboty zasypywane były pogróżkami, m.in. mówiącymi wprost o zamiarze krwawego odwetu za ujawnienie skandalu pedofilskiego w zachodniopomorskiej Platformie Obywatelskiej. Redakcję odwiedzili śledczy, którzy zabezpieczyli treść pogróżek wobec dziennikarzy. Według portalu wszyscy dziennikarze rozgłośni otrzymali groźby śmierci.

W mediach społecznościowych opublikowano zdjęcie zdewastowanego wejścia do budynku Radio Szczecin.

"Zdewastowano siedzibę Radia Szczecin, a przecież to nie tutaj pracował pedofil, narkoman - tylko w Urzędzie Marszałkowskim, jako pełnomocnik szefa lokalnej Platformy Obywatelskiej marszałka Olgierda Geblewicza" - napisał na Twitterze Dariusz Matecki (Solidarna Polska).

Czytaj także:


IAR/twitter.com/pb

Zobacz także

Zobacz także