more_horiz
Wiadomości

Rusza trasa programowa PiS. Premier Morawiecki w sobotę odwiedzi Jasło

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2023 17:37
Politycy PiS rozpoczną w sobotę zapowiedzianą przez prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego trasę programową "Przyszłość to Polska". W sobotę premier Mateusz Morawiecki odwiedzi Jasło, ale spotkania z politykami PiS odbędą się także m.in. w Krakowie, Gdyni, Łodzi, Bydgoszczy i Wrocławiu.
Premier Mateusz Morawiecki spotka sięw sobotę z mieszkańcami Jasła
Premier Mateusz Morawiecki spotka się w sobotę z mieszkańcami JasłaFoto: PAP/Wojtek Jargiło

Lider PiS Jarosław Kaczyński ogłosił w piątek inaugurację trasy programowej partii rządzącej pod hasłem "Przyszłość to Polska". Jak zapowiedział, politycy PiS, na czele z premierem Mateuszem Morawieckim, przeprowadzą tysiące spotkań przed nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi. - Drużyna PiS przeprowadzi tysiące rozmów z Polakami, co musi być jeszcze załatwione, by Polska była silniejsza i bezpieczna - oświadczył Jarosław Kaczyński.

Spotkania ruszą w najbliższy weekend - przekazał w piątek rzecznik ugrupowania Rafał Bochenek. Rozpocznie je premier Mateusz Morawiecki sobotnią wizytą w Jaśle w województwie podkarpackim. Spotkanie szefa rządu rozpocznie się o godzinie 11 w Zepole Szkół nr 3.

Spotkania przez cały weekend

Również w sobotę minister infrastruktury Andrzej Adamczyk będzie przebywał z wizytą w Krakowie; pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu  komunikacyjnego Marcin Horała - w Gdyni, a minister rozwoju i technologii Waldemar Buda - w Łodzi. Minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda odwiedzi tego dnia Katowice, wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk - Szczecin, minister ds. UE Szymon Szynkowski vel Sęk - Poznań, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber - Bydgoszcz, wiceminister finansów Artur Soboń - Lublin, a pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa Janusz Cieszyński - Wrocław.

Spotkania z politykami PiS odbędą się również w niedzielę. Była premier Beata Szydło spotka się z wyborcami w Sandomierzu, europoseł Elżbieta Rafalska - w Gorzowie Wielkopolskim, minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg - w Ostrowie Wielkopolskim, marszałek Sejmu Elżbieta Witek - w Świdnicy, wiceminister zdrowia Waldemar Kraska - w Siedlcach, minister zdrowia Adam Niedzielski - w Pile, poseł Czesław Hoc - w Białogardzie, wiceminister edukacji i nauki Marzena Machałek - w Bogatyni, a wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed - w Bielsku-Białej.

Posłuchaj
00:59 program pis spec 12243525_1.mp3 Tysiące spotkań, rozmów, paneli. Politycy Prawa i Sprawiedliwości ruszają w trasę programową pod hasłem "Przyszłość to Polska". Jej szczegóły przedstawił prezes Jarosław Kaczyński. Do siedziby partii przy ulicy Nowogrodzkiej przyjechali także między innymi premier Mateusz Morawiecki oraz wicepremierzy: Mariusz Błaszczak, Jacek Sasin i Piotr Gliński

Czytaj także:

PAP, IAR/ mbl

Zobacz także

Zobacz także