more_horiz
Wiadomości

GDDKiA ostrzega kierowców. Śnieg na drodze i śliska nawierzchnia

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2023 17:25
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w niedzielę po południu ostrzegła kierowców przed opadami śniegu, które mogą utrudniać jazdę. Drogowcy ostrzegają też przez lokalną śliskością i śniegiem, który może być nawiewany na jezdnię.
Drogowcy ostrzegają m.in. przed lokalną śliskością i nawiewami śniegu na jezdnię
Drogowcy ostrzegają m.in. przed lokalną śliskością i nawiewami śniegu na jezdnięFoto: shutterstock/LeManna

GDDKiA przekazała, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Na sieci dróg krajowych pracują 252 pojazdy do zimowego utrzymania.

Dyrekcja poinformowała, że opady śniegu występują na terenie województwa pomorskiego i lubelskiego.

Dodatkowo drogowcy ostrzegają lokalną śliskością i nawiewami śniegu na jezdnię, które mogą utrudniać jazdę w woj. warmińsko-mazurskim na DK 51 (odc. Lidzbark Warmiński – Bezledy), DK 16 (odc. Ełk – Orzysz) oraz DK 63 (odc. Pisz – Orzysz; Klimki – Rudziszki).

GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę.

» INFORMACJI O WARUNKACH DROGOWYCH SZUKAJ W POLSKIM RADIU KIEROWCÓW «

W niedzielę po południu i wieczorem w Polsce zachmurzenie zgodnie z prognozą ma być przeważnie małe i umiarkowane, tylko na wschodzie okresami duże i stopniowo zanikające przelotne opady śniegu. Na Mazurach i Suwalszczyźnie przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. Na krańcach zachodnich pod wieczór wzrost zachmurzenia do dużego aż do wystąpienia opadów śniegu i deszczu ze śniegiem, przechodzących w deszcz.

Temperatura maksymalna od -1 st. C na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich Karpat, około 4 st. C w centrum i nad morzem, do 8 st. C na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, na północny początkowo do 65 km/h, północno-zachodni i zachodni, skręcający pod wieczór na zachodzie na południowy. W Sudetach porywy wiatru do 80 km/h, w Karpatach początkowo do 65 km/h, możliwe zawieje i zamiecie śnieżne.

Czytaj także:

IAR/PAP/fc 

Zobacz także

Zobacz także