more_horiz
Wiadomości

"Nie można dać sobie wmówić nieprawdziwych rzeczy". Szydło o materiałach nt. Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2023 10:16
- Cała sytuacja związana z atakiem na Jana Pawła II w ostatnim czasie otworzyła wielu ludziom oczy. Nawet ci, którzy nie są członkami Kościoła katolickiego, nie są praktykującymi katolikami, mają dystans do Kościoła (...), zobaczyli, że to wielka manipulacja - oceniła na antenie Polskiego Radia 24 była premier, europoseł PiS Beata Szydło.
Polskie Radio 24: Europoseł Beata Szydło: w sprawie Jana Pawła II nie można sobie dać wmówić rzeczy, które są nieprawdziwe
Polskie Radio 24: Europoseł Beata Szydło: w sprawie Jana Pawła II nie można sobie dać wmówić rzeczy, które są nieprawdziweFoto: Narodowe Archiwum Cyfrowe/Lech Zielaskowski

Europoseł PiS Beata Szydło powiedziała, że "nie można dać wmówić sobie rzeczy, które są nieprawdziwe". W ten sposób była premier odniosła się do reportażu TVN, zawierającego sugestie, jakoby Karol Wojtyła w czasie, gdy był metropolitą krakowskim, wiedział o przypadkach tuszowania pedofilii wśród duchownych.

Polityk dodała na antenie Polskiego Radia 24, że "trzeba studzić ten atak", "oczekiwać i żądać prawdy".

"Niepotrzebna awantura"

Według Beaty Szydło ta sytuacja powinna skłonić wszystkich, a zwłaszcza dziennikarzy, do refleksji. Jak mówiła, media czasami poddają się pokusie takich "łatwych, uproszczonych akcji, po to, żeby była sensacja". - Potem z tego robi się zupełnie niepotrzebna awantura i rani się też ludzi, którzy mogą poczuć się urażeni. Myślę, że to jest lekcja, którą powinniśmy wyciągnąć - dodała.

Posłuchaj
00:25 12250982_1.mp3 Beata Szydło: media ulegają pokusie taniej sensacji, potem robi się niepotrzebna awantura (IAR) 

Czytaj również:

Część komentatorów zwraca uwagę, że publikacje uderzające w Jana Pawła II oparte są na materiałach SB, których nie można dziś zweryfikować.

[WIDEO] Beata Szydło gościem Polskiego Radia 24

ms/IAR

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także