more_horiz
Wiadomości

"Propagowanie przez sąd chamstwa to skandal". Szef MEiN o wyroku ws. przerwania mszy

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2023 12:22
- Kościół to jest miejsce modlitwy, przeszkadzanie w modlitwie poza wszystkim jest wyjątkowym chamstwem i jeśli sąd toleruje chamstwo, a nawet je propaguje w swoich wyrokach to jest jeden wielki skandal - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
Minister Czarnek o wyroku w sprawie przerwania mszy: skandal
Minister Czarnek o wyroku w sprawie przerwania mszy: skandalFoto: Twitter/Ministerstwo Edukacji i Nauki

W poniedziałek Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu uniewinnił 32 osoby, które w październiku 2020 r. podczas mszy w poznańskiej katedrze wyszły przed ołtarz z transparentami o treściach związanych z prawem do aborcji.

Sprawujący mszę proboszcz parafii katedralnej ks. Ireneusz Szwarc przerwał jej odprawianie.

"Sąd toleruje chamstwo"

- To jeden wielki skandal. Teraz ja zapytam sąd, (co by było) jakbym ja wszedł na salę rozpraw i wygłosił jakieś poglądy na różne tematy. Powiedział, że znalazłem znakomite miejsce do wygłoszenia różnych poglądów - stwierdził w środę w Poznaniu Przemysław Czarnek.

- Kościół to jest miejsce modlitwy, przeszkadzanie w modlitwie poza wszystkim jest wyjątkowym chamstwem i jeśli sąd toleruje chamstwo a nawet je propaguje w swoich wyrokach to jest jeden wielki skandal - dodał minister edukacji i nauki.

Czytaj także:

[POLSKIE RADIO 24] "Niektórzy sędziowie nie kryją swoich poglądów politycznych". Beata Kempa krytykuje wyrok sądu w Poznaniu

ms/PAP

Zobacz także

Zobacz także