more_horiz

Kempa o szokujących słowach Ochojskiej: działanie na szkodę Polski

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2023 08:57
- Organy ścigania muszą to zbadać pod kątem szkody, jaką wyrządza się państwu polskiemu - mówiła europosłanka Prawa i Sprawiedliwości Beata Kempa na antenie Polskiego Radia 24. Odniosła się w ten sposób do skandalicznej wypowiedzi Janiny Ochojskiej, która sugerowała, że w lasach przy granicy mogło dojść do chowania uchodźców w masowych grobach.

W wywiadzie dla TOK FM europoseł Janina Ochojska powołała się na dane Grupy Granica, wedle których po polskiej i białoruskiej stronie granicy życie straciło łącznie 37 osób. "Myślę, że ofiar tej granicy jest o wiele więcej. One są albo w jakimś zbiorowym grobie, bo nie zdziwiłabym się, gdyby w czasie kiedy był zamknięty dostęp do granicy, po prostu pozbierano ciała, żeby nie było tych dowodów. W tej chwili mówi się o prawie 300 osobach, które zaginęły" - stwierdziła europosłanka.

Zasugerowała też, że to polscy leśnicy byli odpowiedzialni za uprzątnięcie ciał. "Dlaczego tak sądzę? Był taki moment, kiedy powołano leśników z całego kraju. Po co? Przecież nie po to, żeby pomogli puszczy w trudnym momencie. Ale po coś ich zwołano" - powiedziała.

To nie jedyne skandaliczne słowa Janiny Ochojskiej dotyczące sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.

Słowa Ochojskiej. "To działanie na szkodę państwa polskiego"

- Wyjątkowo szkodliwe wypowiedzi zasługujące na to, żeby rzeczywiście zbadały to organy ścigania pod kątem szkody, jaką wyrządza się państwu polskiemu - mówiła Beata Kempa.

Zwróciła też uwagę, że są to "treści wymawiane przez europosła, w dodatku frakcji w PE, której członkowie (przede wszystkim z Polski) różnego rodzaju informacje próbują artykułować na forum PE tylko po to, żeby potem inicjować rezolucje wymierzone w Polskę".

Europosłanka PiS dodała, że niektórym po prostu zależy, żeby "szeroko pojęta opinia międzynarodowa, unijna postrzegała Polskę jako kraj, który nie przestrzega praw człowieka".      

- Ja nie rozumiem, co tą panią kieruje, czy to jest kwestia przypodobania się swojej partii? - podsumowała Kempa.

W związku z wypowiedzią Janiny Ochojskiej warszawska prokuratura okręgowa wszczęła postępowanie ws. pomówienia Lasów Państwowych.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji

Posłuchaj
10:50 _PR24_AAC 2023_03_14-07-38-15.mp3 Beata Kempa (europosłanka PiS) o skandalicznej wypowiedzi Janiny Ochojskiej (Polskie Radio 24 / 24 pytania - Rozmowa poranka) 

Czytaj także:

* * *

Audycja: 24 pytania - Rozmowa poranka

Prowadzący: Dorota Kania

Gość: Beata Kempa (europosłanka PiS)

Data emisji: 14.03.2023

Godzina emisji: 07.38

PR24/PAP/IAR

asp


Zobacz także

Zobacz także