more_horiz
Wiadomości

"Stop fake news". Kancelaria Sejmu reaguje na słowa Tuska dot. akcji protestacyjnej

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2023 22:56
Panie Donaldzie Tusku, stop fake news. Uczestnicy akcji protestacyjnej w Sejmie otrzymali propozycję korzystania z Hotelu Poselskiego (restauracja, łazienki etc.), z gwarancją powrotu i kontynuacji protestu w budynku głównym Parlamentu - podkreśliła Kancelaria Sejmu reagując na wypowiedź szefa PO.
Kancelaria Sejmu do Donalda Tuska: stop fake news, uczestnicy akcji protestacyjnej w Sejmie otrzymali propozycję korzystania z Hotelu Poselskiego
Kancelaria Sejmu do Donalda Tuska: stop fake news, uczestnicy akcji protestacyjnej w Sejmie otrzymali propozycję korzystania z Hotelu PoselskiegoFoto: PAP/Zbigniew Meissner

Lider PO podczas piątkowego spotkania z mieszkańcami Bytomia był pytany m.in. o problemy osób z niepełnosprawnościami. We fragmencie odpowiedzi nawiązał do trwającego od pewnego czasu w Sejmie protestu osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów.

- Ostatnio dowiedzieliśmy się znowu, po raz kolejny, że jak dzieci z niepełnosprawnościami chcą się umyć w Sejmie w czasie protestu, to im nie wolno. Nie wolno im skorzystać z prysznica, bo PiS i kierowana przez PiS Straż Marszałkowska zabrania - powiedział Tusk.

Kancelaria Sejmu: stop fake news

Do tej wypowiedzi w mediach społecznościowych odniosła się Kancelaria Sejmu.

"Panie Donaldzie Tusku, stop fake news. Uczestnicy akcji protestacyjnej w Sejmie już 12 marca otrzymali propozycję korzystania z Hotelu Poselskiego (restauracja, łazienki etc.), z gwarancją powrotu i kontynuacji protestu w budynku głównym Parlamentu" - napisano we wpisie Kancelarii Sejmu na Twitterze.

W Sejmie od 6 marca protestują dorosłe osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie. Protestujący domagają się podwyższenia renty socjalnej do wysokości najniższego krajowego wynagrodzenia, które wynosi 3490 zł brutto. Renta socjalna jest corocznie waloryzowana i od 1 marca 2023 r. wzrosła do 1588,44 zł brutto. Protestujący zaprezentowali obywatelski projekt ustawy o rencie socjalnej, realizujący ich postulat. W tym tygodniu posłowie KO poinformowali, że klub przejmuje obywatelski projekt ustawy o rencie socjalnej i zgłasza jako swój.

Czytaj także:

PAP, mr

Zobacz także

Zobacz także