more_horiz
Wiadomości

"Przyszłość to Polska". Dziś kolejne spotkania polityków PiS z Polakami

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2023 07:40
Prawo i Sprawiedliwości kontynuuje przedwyborczy objazd kraju. Pod hasłem "Przyszłość to Polska" politycy PiS odbędą w weekend 18 i 19 marca kolejne spotkania z Polakami. Rozmowy te mają posłużyć wypracowaniu programu wyborczego partii. Politycy PiS podkreślają, że w tej sprawie Polacy są najlepszymi ekspertami.
PiS kontynuuje objazd programowy Polski
PiS kontynuuje objazd programowy PolskiFoto: twitter.com/pisorgpl

Sobota: spotkania polityków PiS z Polakami

 • Godz. 11.00 - szef sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych Radosław Fogiel i poseł PiS Marek Suski (Jedlnia Letnisko)
 • Godz. 11.00 - europoseł PiS Elżbieta Rafalska (Zielona Góra)
 • Godz. 11.30 - wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker (Świdwin)
 • Godz. 13.00 - wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak (Oleck)
 • Godz. 13.30 - europoseł PiS Jadwiga Wiśniewska (Gliwice)
 • Godz. 14.00 - wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz (Łopuszna)
 • Godz. 14.00 - minister rozwoju i technologii Waldemar Buda (Łowicz)
 • Godz. 14.00 - europoseł PiS Joachim Brudziński (Brojce)
 • Godz. 15.00 - minister ds. cyfryzacji Janusz Cieszyński (Brzeg Dolny)
 • Godz. 16.00 - szef sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych Radosław Fogiel (Przytyk)
 • Godz. 18.00 - europoseł PiS Dominik Tarczyński (Olsztyn)

Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Urszula Rusecka powiedziała, że w ten weekend rozmowy będą dotyczyć dwóch bloków tematycznych: bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego oraz energetyki. Podkreśliła, że są to sprawy, które interesują dziś Polaków.

Spotkania dot. energetyki i bezpieczeństwa

Rusecka tłumaczyła też, że politycy PiS chcą w tych tematach z jednej strony poznać obawy i propozycje Polaków, a z drugiej opowiedzieć o tym, co udało się zrealizować.

Liderem pierwszego bloku będzie wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, który spotka się w sobotę z mieszkańcami Olecka. Z kolei wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz w Łopusznie koło Kielc.

Liderem bloku dotyczącego energetyki będzie wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin - spotkania zaplanowano na niedzielę w Wysokiem Mazowieckiem. Oba rozpoczną się o godz. 13.00. W ten weekend odbędzie się jeszcze blisko 30 spotkań polityków PiS z Polakami, między innymi w Pruszkowie, Radomiu, Katowicach, Kozienicach czy Rzeszowie.

Ofensywa polityczna PiS

W sobotę 18 marca odbędzie się też spotkanie marszałek Sejmu Elżbieta Witek z członkami Klubów "Gazety Polskiej". Forum Klubów "Gazety Polskiej" województwa dolnośląskiego rozpocznie się o godz. 16.00 w Centrum Historii Zajezdnia, ul. Grabiszyńska 184. Podczas wydarzenia przewidziano także wystąpienie marszałek Sejmu.

Politycy PiS, w tym premier Mateusz Morawiecki i wiceprezes PiS, europoseł Beata Szydło, ruszyli w trasę spotkań z Polakami w ubiegły weekend. Pierwsze dwa bloki tematyczne dotyczyły spraw gospodarczych i społecznych. W kolejnych tygodniach w objazd kraju ma włączyć się również prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Posłuchaj
00:54 Fabisiak IAR.mp3 Prawo i Sprawiedliwości kontynuuje przedwyborczy objazd kraju. Pod hasłem "Przyszłość to Polska" politycy ugrupowania spotkają się z Polakami w kolejnych miejscowościach. Relacja Michała Fabisiaka (IAR)

Czytaj również:

IAR/jmo

Zobacz także

Zobacz także