more_horiz
Wiadomości

Atak na Jana Pawła II. Prezes PiS: skoordynowana nagonka wymierzona w postać najwybitniejszego Polaka

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2023 13:03
"Stoimy w pobliżu potężnej akcji dyfamacyjnej, skoordynowanej medialnej nagonki wymierzonej w postać najwybitniejszego Polaka w naszych dziejach, kapłana, który walnie przyczynił się do upadku komunizmu i przez dekady kształtował polskie życie duchowe" - napisał prezes PiS Jarosław Kaczyński w liście do uczestników Forum Klubów "Gazety Polskiej".
Atak na Jana Pawła II. Prezes PiS: potężna akcja dyfamacyjna
Atak na Jana Pawła II. Prezes PiS: potężna akcja dyfamacyjnaFoto: Joanna Skladanek

We Wrocławiu odbywa się Forum Klubów "Gazety Polskiej" Województwa Dolnośląskiego. Podczas wydarzenia odczytano list od prezesa PiS.

"Ciągle mamy czas szczególny"

"Tak się jakoś składa, taka jest uroda naszego życia publicznego, że ciągle mamy czas szczególny. Prawie za każdym razem o tym mówię, czy piszę, gdy zwracam się do wspólnot tworzących Kluby »Gazety Polskiej«, gdy zwracam się do państwa, ale jak tu tego z drugiej strony nie czynić, skoro sytuacja tego wymaga" - napisał Jarosław Kaczyński, w liście opublikowanym na portalu niezależna.pl

Wskazał, że "tym razem stoimy w pobliżu potężnej akcji dyfamacyjnej, skoordynowanej medialnej nagonki wymierzonej w postać najwybitniejszego Polaka w naszych dziejach, kapłana, który walnie przyczynił się do upadku komunizmu i przez dekady kształtował polskie życie duchowe - św. Jana Pawła II".

"Różnego rodzaju ataki na Kościół"

"Przez lata byliśmy świadkami różnego typu ataków na Kościół, ale to, z czym mamy teraz do czynienia jeszcze jakiś czas temu byłoby nie do pomyślenia. Nikt wówczas nie ośmieliłby się twierdzić bez bardzo mocnych dowodów, że kardynał Karol Wojtyła nie tylko wiedział o nadużyciach seksualnych, ale je na dodatek ukrywał. Dziś jest to już możliwe. Zapadają decyzje, by tak wielkiego kalibru oskarżeniami opartymi na insynuacjach i nieliczeniu się z oczywistymi faktami - co wykazali liczni znawcy przedmiotu analizujący szkalujące św. Jana Pawła II materiały - wypełniać przestrzeń debaty publicznej" - podkreślił prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Ocenił, że "nie dzieje się tak przez przypadek". "Ataki na Papieża-Polaka, tak jak znaczące milczenie części mediów w sprawie zamordowania przez komunistyczne służby specjalne ks. Franciszka Blachnickiego, czy też wyroki sądowe uderzające w swobodę kultu religijnego, są fragmentem dużo większej całości, jaką stanowią działania a szeroko pojętego obozu liberalno-lewicowego na rzecz wykucia nowego człowieka i nowego społeczeństwa" - wskazał.

"Przyszłość to Polska"

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego "nie ma co się łudzić: tego typu ataki będą się nasilać". "Musimy więc być na nie przygotowani pod każdym możliwym względem. Dziś dajemy im odpór, ale żebyśmy mogli czynić to równie skutecznie w przyszłości, musimy wygrać wybory. Niedawno rozpoczęliśmy kampanię »Przyszłość to Polska«, czyli cykl spotkań z Polkami i Polakami, podczas których będziemy wspólnie pracować nad znalezieniem najlepszych rozwiązań dla naszej Ojczyzny. Pragnę państwa prosić, byście jak najaktywniej włączali się w to przedsięwzięcie oraz w inne działania służące bronieniu Polski" - zaapelował prezes PiS.

"Chciałbym również z całego serca podziękować państwu za wasze wieloletnie wysiłki i starania na rzecz dobra wspólnego, za państwa ofiarną i wytrwałą pracę w dziele budowania Rzeczypospolitej naszych marzeń oraz za dawanie świadectwa wartościom konstytucyjnym dla naszego kręgu kulturowego, oraz naszej narodowej tożsamości. Jestem państwu za to niewysłowienie wdzięczny. A że jutro mamy czwartą niedzielę Wielkiego Postu - to pragnę życzyć państwu i państwa bliskim błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego" - napisał w liście Jarosław Kaczyński.

Czytaj także:

Niezależna.pl/PAP/jb

Zobacz także

Zobacz także