more_horiz
Wiadomości

Polityk PSL tłumaczył wcześniejszą emeryturę Donalda Tuska. Salwy śmiechu w studiu

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2023 13:35
"Skorzystał z okazji, która się pojawiła..." - tak skomentował na antenie TVP Info przejście Donalda Tuska na emeryturę w wieku 65 lat, Władysław Teofil Bartoszewski. Poseł PSL dodał, że szef PO skorzystał z obowiązującego prawa. Goście programu, w którym słowa padły, wybuchnęli śmiechem.
Polityk PSL tłumaczył wcześniejszą emeryturę Donalda Tuska. Salwy śmiechu w studiu
Polityk PSL tłumaczył wcześniejszą emeryturę Donalda Tuska. Salwy śmiechu w studiuFoto: TVPInfo

Dziennik "Fakt" podał, że były premier pobiera świadczenie wynoszące około 21 tysięcy złotych brutto. Zrobił to w wieku 65 lat, a nie 67 - jak chciał, żeby pracowali Polacy. Osobą, która promowała i doprowadziła do uchwalenia przepisów dotyczących wyższego wieku emerytalnego za rządu Donalda Tuska, był szef PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.

O sprawę emerytury Donalda Tuska w TVP Info zapytano partyjnego kolegę Kosiniaka-Kamysza, Władysława Teofila Bartoszewskiego.

- Donald Tusk skorzystał z obowiązującego prawa. Przeszedł na emeryturę zgodnie z tym, co… - mówił poseł PSL Władysław Teofil Bartoszewski.

- Jeszcze jakby pan profesor był łaskaw powiedzieć, komu to prawo zawdzięczamy, to będę bił brawo - przerwał mu poseł PiS Piotr Król.

Salwy śmiechu

- Skorzystał z okazji, która się pojawiła... – próbował tłumaczyć działacz ludowców.

Na pytanie, kto tę okazję stworzył, polityk PSL powiedział, że... "istniała przez wiele dziesiątków lat". Przyznał też, że to Donald Tusk przyłożył rękę do tego, że ta "okazja" w pewnym momencie przestała obowiązywać.

- Było podwyższenie wieku emerytalnego do 67 lat, co okazało się polityczną pomyłką i kosztowało nas utratę władzy. To jedna z przyczyn - stwierdził. 

Czytaj też:

tvp.info/niezalezna.pl/wpolityce.pl/mn

Zobacz także

Zobacz także