more_horiz

"Zezwierzęcenie połączone z kompletną głupotą". Władysław Teofil Bartoszewski o dramacie w Pruszkowie

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2023 17:15
- To kompletne zdziczenie, nie wiem, czy za to należy winić rodziców, szkołę, czy obojętność społeczną - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Władysław Teofil Bartoszewski (PSL - Koalicja Polska), komentując sprawę znęcania się nad nastolatkiem w Pruszkowie. - To mogą być dzieci zupełnie normalnych rodziców, którzy nie zdają sobie sprawy z tego, co ich dzieci robią poza domem - dodał.

- To są rzeczy straszne, to zezwierzęcenie połączone z kompletną głupotą  - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PSL Władysław Teofil Bartoszewski komentując sprawę dramatu, jako rozegrał się na ulicach Pruszkowa. - Ci sprawcy, którzy, zdaje się, mają po kilkanaście lat, nie zdają sobie sprawy, że nagrywając te wszystkie swoje czyny, zakładają sobie kajdanki na ręce, bo służby bardzo szybko ich zidentyfikują - powiedział poseł PSL.

W miniony weekend opinią publiczną wstrząsnęły zamieszczone w internecie filmiki, na których widać, jak grupa nastolatków znęca się nad nastolatkiem. Do zdarzenia doszło w Pruszkowie. Wszyscy sprawcy zostali zatrzymani przez policję.

- To jest dla mnie niewyobrażalne, to kompletne zdziczenie. Nie wiem, czy za to należy winić rodziców, szkołę, czy obojętność społeczną. To bardzo niepokojace zdarzenia - dodał. Powinniśmy się szerzej zastanowić, jak z tym walczyć - dodał poseł PSL.

Poseł PSL zwraca uwagę na znieczulicę społeczną

Komentując to, że na nagraniu widać ludzi będących świadkami znęcania się, z których nikt na to nie zareagował, gość "Rozmowy PR24" stwierdził, że to "kompletna znieczulica, która zawsze wśród ludzi istniała". Przypomniał, że gdy zaczynał się hitleryzm, to ludzie "odwracali głowę" od tego, jak traktowano Żydów, bo "nie chcieli się do tego mieszać".

Poseł PSL wspomniał, że dawniej zdarzały się bójki, czy wyśmiewanie się ze słabszych kolegów, ale "takiego zdziczenia nie było". - To zanik podstawowej moralności, nie wiem skąd się to bierze, może ze zatomizowania społeczeństwa? - zastanawiał się.

- Część tych rodzin może być zupełnie normalna, na tym też polega problem - że to mogą być dzieci zupełnie normalnych rodziców, którzy nie zdają sobie sprawy z tego, co ich dzieci robią poza domem - mówił Władysław Teofil Bartoszewski.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
13:28 WTBartoszewski[PR24]PR24 (mp3) 13 marzec 2023 16_34_54.mp3 Władysław Teofil Bartoszewski o znęcaniu się nad nastolatkiem w Pruszkowie: to jest dla mnie niewyobrażalne, kompletne zdziczenie ("Rozmowa PR24")

Wobec sześciu nastolatków, którzy znęcali się nad rówieśnikiem, sąd zastosował środek tymczasowy w postaci umieszczenia ich w schronisku dla nieletnich na okres trzech miesięcy.

Czytaj także:

***

Audycja: "Rozmowa w PR24"

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Władysław Teofil Bartoszewski (poseł, Koalicja Polska)

Data emisji: 13.03.2023

Godzina emisji: 16.35


Polskie Radio 24, IAR/ mbl

Zobacz także

Zobacz także