more_horiz
Wiadomości

Policjanci rozbili duży gang. Przestępcy wysadzali bankomaty i kradli samochody

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2023 07:29
Napadali podając się za policjantów, kradli samochody i wysadzali bankomaty. 14 mężczyzn podejrzanych o udział w gangu zatrzymali stołeczni policjanci. W skoordynowanej akcji policji brali udział także kontrterroryści.
Stołeczna policja rozbiła samochodowy gang
Stołeczna policja rozbiła samochodowy gangFoto: ksp.policja.gov.pl

Członkowie gangu byli agresywni i bezwzględni szczególnie podczas napadów na transporty elektroniki. W zatrzymania dziewięciu podejrzanych zaangażowani byli funkcjonariusze stołecznej policji, CBŚP, oddziałów kontrterrorystycznych i straży granicznej.

Zabezpieczone mienie

Służby zabezpieczyły wykorzystywane przez gang silikonowe maski, podrobione legitymacje policyjne, przedmioty przypominające broń palną, kastety, a także granaty bojowe i nielegalną amunicję. Zabezpieczono sprzęt używany podczas włamań do samochodów, siedem aut i tablice rejestracyjne z ukradzionych pojazdów.

Dziewięciu zatrzymanych i pięciu kolejnych podejrzanych, których doprowadzono z aresztów, usłyszało łącznie 85 zarzutów w tym 60 dotyczy włamań i kradzieży samochodów. W warszawskim wydziale Prokuratury Krajowej postawiono też 10 zarzutów udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, rozbojów, czy paserstwa.

Do tymczasowego aresztu na trzy miesiące trafiło 12 podejrzanych.

Czytaj także:

Posłuchaj
00:52 12261516_1.mp3 Stołeczna policja rozbiła samochody gang (Błażej Pieśniewski/IAR)

 

dz/IAR

Zobacz także

Zobacz także