more_horiz
Wiadomości

Sytuacja na granicy. Niemal 100 osób chciało się przedostać z Białorusi do Polski

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2023 09:46
We wtorek 90 osób próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi do Polski - informuje Straż Graniczna. Najwięcej prób migranci podjęli w okolicach Mielnika - tam strażnicy zauważyli 41 migrantów. 
Straż Graniczna: 90 cudzoziemców próbowało we wtorek przedostać się z Białorusi do Polski
Straż Graniczna: 90 cudzoziemców próbowało we wtorek przedostać się z Białorusi do PolskiFoto: Straż Graniczna

SG poinformowała na Twitterze, że najwięcej prób migranci podjęli w okolicach Mielnika - tam strażnicy zauważyli 41 migrantów. Straż Graniczna zatrzymała między innymi dziesięciu Egipcjan, dziewięciu Afgańczyków, ośmiu Hindusów. Cztery osoby na widok polskich patroli wycofały się na Białoruś.

We wtorek poinformowano, że przedostać się do Polski przez granicę Białoruską chciało poprzedniej doby 86 osób. Za pomocnictwo zatrzymano trzech Ukraińców i dwóch Polaków.

Od początku marca SG odnotowała ok. 1,5 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. W lutym było to ok. 1,5 tys. prób, w styczniu ponad 1,4 tys.

Dane dot. granicy z Ukrainą

Straż graniczna podała także, że we wtorek z Ukrainy do Polski wjechało ponad 19 tysięcy osób. Z Polski na Ukrainę strażnicy odprawili natomiast 20 tysięcy osób.

Czytaj także:

Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę do naszego kraju wjechało w sumie 10 milionów 560 tysięcy ukraińskich uchodźców wojennych. W tym czasie z Polski na Ukrainę wyjechało w sumie 8 milionów 678 tysięcy osób.

[PROGRAM 1 POLSKIEGO RADIA] Zagrożenia hybrydowe ze strony Rosji i Białorusi. Skurkiewicz: nasze służby są przygotowane

ms/IAR, PAP

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także