more_horiz
Wiadomości

"Pełnią ogromną rolę w walce z dezinformacją". Przewodniczący KRRiT o mediach publicznych

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2023 16:43
- Media publiczne pełnią ogromną rolę w walce z dezinformacją - podkreślał przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Maciej Świrski podczas konferencji na temat bezpieczeństwa geopolitycznego, energetycznego i informacyjnego w Europie Środkowej.
Przewodniczący KRRiT Maciej Świrski o roli mediów publicznych w walce z dezinformacją
Przewodniczący KRRiT Maciej Świrski o roli mediów publicznych w walce z dezinformacjąFoto: PAP/AP/Kalbar

Konferencję "Perspektywy współpracy polsko-czeskiej na najbliższą dekadę" w Warszawie zorganizowała Fundacja Polska Wielki Projekt i czeski Instytut CEVRO.

Maciej Świrski powiedział, że media publiczne są niezbędne do tego, żeby ład demokratyczny w Polsce i bezpieczeństwo kraju były zachowane.

Współpraca z CEVRO

W ubiegłym roku Fundacja Polska Wielki Projekt poszukiwała zagranicznych partnerów do dyskusji o wyzwaniach energetycznych w regionie Europy Środkowej. Tak nawiązała kontakt z czeskim CEVRO. Instytucje zorganizowały w październiku 2022 roku konferencję w Pradze, po której obiecały sobie, że tę współpracę należy kontynuować.


Posłuchaj
00:29 12268971_1.mp3 Przewodniczący KRRiT Maciej Świrski o roli mediów publicznych w walce z dezinformacją (IAR)

Wśród prelegentów konferencji w Warszawie są, między innymi: prof. Zdzisław Krasnodębski, prof. Andrzej Zybertowicz, europoseł Alexandr Vondra i Dalibor Balšínek, redaktor naczelny tygodnika Echo24.

Czytaj także:

IAR,pkur

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także