more_horiz

Sachajko o wyroku ws. zabójstwa Adamowicza: oczekuję przeprosin od polityków, którzy oskarżali TVP Info

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2023 18:45
- Pani sędzia dała do wyroku w sprawie zabójstwa Pawła Adamowicza bardzo obszerne uzasadnienie i wielokrotnie mówiła, że tam nie było żadnego wątku politycznego. Teraz oczekuje, że wszyscy politycy, którzy twierdzili, że to morderstwo spowodowało TVP Info po prostu przeproszą i przestaną hejtować - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Sachajko, poseł Kukiz'15.

Stefan Wilmont został skazany na dożywocie za zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Sąd uznał, że jest on osobą poczytalną. Stwierdził także, iż motywacja sprawcy nie była polityczna. "Powiązanie zamachu z polityką ma charakter nadinterpretacji wynikający z publicznego komentowania sprawy, a nie rzeczywistych przekonań oskarżonego" - brzmi fragment uzasadnienia wyroku.

"Oczekuję, że politycy przeproszą"

W Polskim Radiu 24 odniósł się do tego Jarosław Sachajko. Poseł Kukiz'15 podkreślił, że rozpatrywanie sprawy trwało długo, ale "dobrze, że wyrok w końcu się ukazał". Podziękował przy tym sędzi, która jednoznacznie podkreśliła brak politycznych motywów w postępowaniu sprawcy.

- Wdowa po Pawle Adamowiczu też nie wplotła żadnych elementów politycznych do swojego oświadczenia - zauważył gość PR24.

Wiele środowisk opozycyjnych, na czele z Platformą Obywatelską, oskarżało jednak media publiczne o przyczynienie się do tej zbrodni. - Teraz oczekuje, że wszyscy politycy, którzy mówili, że to morderstwo spowodowało TVP Info po prostu przeproszą i przestaną hejtować, bo to nakręcanie niepotrzebnej fali nienawiści - powiedział Jarosław Sachajko.

Posłuchaj
13:40 PR24_mp3 2023_03_16-17-35-31.mp3 Jarosław Sachajko o wyroku ws. zabójstwa Pawła Adamowicza (Rozmowa PR24)

Więcej w zapisie audycji.

Zobacz także:

* * *

Audycja: Rozmowa PR24

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Jarosław Sachajko 

Data emisji: 16.03.2023

Godzina emisji: 17.35

jp

Zobacz także

Zobacz także