more_horiz
Wiadomości

Nauczycielka narzekała na edukację podczas spotkania z Tuskiem. Okazało się, że to radna PO

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2023 21:46
Magdalena Wieczorek, radna PO i nauczycielka z Katowic, postanowiła pożalić się Donaldowi Tuskowi na trudną sytuację oświaty w stolicy Górnego Śląska. Portal tvp.info sprawdził jej oświadczenie majątkowe.
Na spotkaniu z Tuskiem nauczycielka narzekała na edukację. To radna PO z Katowic
Na spotkaniu z Tuskiem nauczycielka narzekała na edukację. To radna PO z KatowicFoto: Twitter

- W 2022 r. subwencja oświatowa w Katowicach wynosiła 800 mln zł. Dopłacić trzeba było 400 mln zł, inwestować w szkolnictwo tak naprawdę nie ma już z czego - mówiła Wieczorek podczas spotkania z liderem PO.

Dopytywała, "czy w takim razie szkołę dajemy do zarządzania samorządom i dajemy im pieniądze? Czy cały czas dokładamy nowe obowiązki samorządom, co się przekłada na niezadowolenie nauczycieli, a pieniądze za tym nie idą".

Radna PO

Wieczorek wspomniała o niezadowolonych nauczycielach, ale sama - jak informuje portal tvp.info, który sprawdził jej oświadczenie majątkowe - nie ma prawa do narzekań.

W 2021 r. z tytułu umowy o pracę Wieczorek zarobiła 98 228,96 zł. Miesięcznie daje to kwotę w wysokości niemal 8185 zł. Odkąd została radną, jej los znacznie się poprawił - dodaje portal. W 2018 r., gdy składała pierwsze oświadczenie, zgłosiła dochód z tytułu umowy o pracę w wysokości 54 163,74 zł, czyli 4513 zł miesięcznie.

Nauczycielka jest także właścicielką domu i ponadhektarowej działki o wartości 600 tys. zł. Wspólnie z mężem posiada także trzy samochody.

Wieczorek została radną w 2018 r. Mandat uzyskała z listy Koalicji Obywatelskiej.

Czytaj też:

tvp.info/pkur

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także