more_horiz
Wiadomości

Uwaga na burze! Może być bardzo niebezpiecznie. Liczne ostrzeżenia IMGW

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2023 17:00
Najbliższe godziny na przeważającym obszarze kraju upłyną pod znakiem pochmurnej i burzowej aury. W związku z prognozowanymi zagrożeniami IMGW wydał ostrzeżenia dla kilkunastu województw. 
IMGW: ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami dla 10 województw
IMGW: ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami dla 10 województwFoto: Olivier A. A. Vandeginste / Sutterstock / IMGW

- W całym kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, tylko na kresach północno-wschodnich miejscami małe. Na południu Podkarpacia możliwe są zanikające opady deszczu. W pozostałych rejonach kraju spodziewamy się przelotnych opadów deszczu, przy czym najwięcej opadów wystąpi na zachodzie i w centrum. Tam też prognozowane są burze, na które zostały wydane ostrzeżenia przed silnym wiatrem osiągającym w porywach do 70 km/h, z opadami deszczu do 15 mm, ewentualnie słabymi opadami gradu i krupy śnieżnej - przekazała Małgorzata Tomczuk z Centralnego Biura Prognoz IMGW.

Ostrzeżenia IMGW przed burzami

Instytut wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami w następujących województwach: zachodniopomorskim, lubuskim, dolnośląskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, łódzkim, opolskim, śląskim i świętokrzyskim. Prawdopodobnie burze wystąpią również w woj. podlaskim.

Jak przewiduje IMGW, burze będą występowały na wymienionych obszarach aż do godzin wieczornych. Miejscami będą im towarzyszyć opady deszczu od 15 mm do 20 mm, drobny grad oraz porywy wiatru do 70 km/h.

Małgorzata Tomczuk z IMGW dodała, że temperatura maksymalna "wyniesie od 10 st. C. na Pomorzu, przez 13 st. C. w centrum, do 14 st. C. na południowym zachodzie i południu".

»Sprawdź prognozę pogody dla Twojego miasta w PolskieRadio24.pl«

Pogoda na niedzielę

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, po południu rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu, możliwe burze i opady krupy śnieżnej lub małego gradu. Prognozowana suma opadów do 10 mm.

Temperatura maksymalna 10 st. C. Wiatr przeważnie umiarkowany, w porywach do 55 km/h, w czasie burz w porywach do 60 km/h, zachodni i południowo-zachodni.

»Więcej informacji o warunkach drogowych znajdziesz na stronach Polskiego Radia Kierowców«

PAP/łl

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także