more_horiz
Wiadomości

Afera śmieciowa w Warszawie. Ozdoba: Trzaskowski ma czas na wszystko, ale miastem nie jest zbyt zainteresowany

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2023 08:10
- Jestem zaskoczony działaniami Rafała Trzaskowskiego. To w jego kompetencjach leży zagospodarowanie odpadów. Brak nadzoru również jest przyczynkiem do pociągnięcia do odpowiedzialności najwyższych urzędników w Warszawie - mówi w wywiadzie dla "Gazety Polskiej Codziennie" wiceszef resortu środowiska Jacek Ozdoba.
Wiceminister Ozdoba dla GPC: jestem zaskoczony działaniami Rafała Trzaskowskiego
Wiceminister Ozdoba dla "GPC": jestem zaskoczony działaniami Rafała TrzaskowskiegoFoto: PAP/Zbigniew Meissner

W rozmowie z gazetą wiceminister Ozdoba był pytany o kolejne informacje na temat tzw. afery śmieciowej w Warszawie.

- Jeżeli sąd zgodzi się z prokuraturą i będzie wyrok skazujący, to pozostaje odpowiedź na pytanie, kto jest capo di tutti capi. Mamy do czynienia z kilkoma czynnikami. Po pierwsze, stworzono odpowiednie warunki do takiego zarządzania gospodarką śmieciową w Warszawie. Mamy byłego ministra w rządzie Platformy Obywatelskiej Włodzimierza K. Mamy jego zastępcę Rafała B. Mamy zebrany materiał dowodowy i działania CBA. Wszystko to potwierdziło się w sądzie. Areszt tymczasowy zastosowany, patrząc na funkcjonującą doktrynę Neumanna w polskim sądownictwie, jest utrzymany. Sąd potwierdził, że zebrany materiał dowodowy jest mocny i istnieje obawa matactwa. Kolejny wątek jest zastanawiający - mówił wiceminister.

"Jestem zaskoczony działaniami Trzaskowskiego"

Wyraził przy tym zaskoczenie działaniami prezydenta stolicy. - To w jego kompetencjach leży zagospodarowanie odpadów. Nawet gdy ktoś działa z upoważnienia i będzie potwierdzone, że te nieprawidłowości były wynikiem przestępstw, to brak nadzoru również jest przyczynkiem do pociągnięcia do odpowiedzialności najwyższych urzędników w mieście stołecznym Warszawa. Rafał Trzaskowski się nie odnosi do tej sprawy w jakiś wyjątkowy sposób. Nie organizuje specjalnej konferencji. Ma czas na wszystko, w tym np. na wyjazdy zagraniczne niezwiązane z jego kompetencjami, a miastem nie jest - jak widać - zbyt zainteresowany - powiedział Ozdoba.

Na pytanie, czy możliwe jest, że Rafał Trzaskowski nie wiedział, odparł: "Mam déjà vu. Jeżeli wszystko się potwierdzi, to czeka nas konferencja jak za czasów Hanny Gronkiewicz-Waltz, z której wynikało, że w ratuszu i poza ratuszem działała zorganizowana grupa przestępcza. Na dzisiaj jednak nie jestem w stanie tego stwierdzić. Mogę powiedzieć jedno. Jeżeli Rafał Trzaskowski wiedział, to mamy zjawisko korupcji i bardzo poważne wątpliwości co do jego osoby, ale jeśli nie wiedział, a ten proceder trwał, to pojawia się pytanie, po co jest prezydentem, skoro nie interesuje się przetargami o wartości 3 mld zł. Takie lekceważenie jest czymś niedopuszczalnym. W kompetencjach miasta jest gospodarka odpadowa i tym obszarem Trzaskowski powinien być zainteresowany".

Czytaj także:

PAP/as

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także