more_horiz
Wiadomości

Wadowice. Dziś koncert "Nie zastąpi Ciebie nikt - wspomnienie św. Jana Pawła II w rocznicę śmierci"

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2023 05:40
"Nie zastąpi Ciebie nikt" - to tytuł koncertu poświęconego 18. rocznicy śmierci Jana Pawła II. O 18.00 na transmisję wydarzenia zaprasza Program 1. Polskiego Radia.
Wadowice upamiętnią rocznicę śmierci Jana Pawła II
Wadowice upamiętnią rocznicę śmierci Jana Pawła IIFoto: shutterstock/piotrbb; wadowice.pl

Dyrektor anteny Marcin Kusy powiedział, że widowisko muzyczne w Wadowicach przypomni najważniejsze homilie i momenty pontyfikatu papieża, który trwał blisko 28 lat.

- To jest z jednej strony pokazanie w pełnej krasie postaci Jana Pawła II, jego dokonań i wpływu na to wszystko, co wydarzyło się na świecie i w Polsce, a z drugiej strony rodzaj hołdu - wyjaśnił szef radiowej Jedynki. Zapowiedział, że podczas koncertu zabrzmi poezja Karola Wojtyły, a także tradycyjne pieśni i piosenki religijne, które Ojciec Święty najchętniej śpiewał i które kojarzą się z jego licznymi pielgrzymkami do Polski.

Posłuchaj
00:27 12283242_1.mp3 Wieczorem koncert "Nie zastąpi Ciebie nikt - wspomnienie św. Jana Pawła II w rocznicę śmierci" (IAR)

Wadowice. Koncert "Nie zastąpi Ciebie nikt"

Na scenie wystąpią między innymi: Hanna Rybka, Janusz Radek, Edyta Górniak, Mateusz Ziółko, Alicja Węgorzewska, Olga Szomańska, Halina Mlynkova, Magda Anioł, Łukasz Zagrobelny, ks. Maciej Czaczyk, zespoły Siewcy Lednicy oraz Promyczki Dobra i chór Sound'N'Grace. Transmisja koncertu także w TVP1 i na telebimach w Warszawie na Placu Zamkowym i w Krakowie przy Franciszkańskiej 3.

W 18. rocznicę śmierci Jana Pawła II na antenach Polskiego Radia będzie można wysłuchać audycji specjalnych. W programie - szereg wspomnień, rozmowy z gośćmi i archiwalne nagrania. Polskie Radio przygotowało też specjalny podcast "Jan Paweł II. Nauczanie", zawierający wybrane fragmenty papieskich homilii i przemówień związanych z najważniejszymi kwestiami jego nauczania.

Zobacz także:

jp/IAR

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także