more_horiz
Wiadomości

Rzecznik KEP: nie możemy pozwolić na zniszczenie dobra danego nam przez Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2023 12:39
Jan Paweł II dał całemu światu i ludzkości ogromne dobro - podkreślił rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak w oświadczeniu wydanym w rocznicę śmierci papieża Polaka. Duchowny podkreślił, że nie można pozwolić, by dobro to zostało "zniszczone i nam odebrane".
Rzecznik KEP, ks. Leszek Gęsiak, podkreślił, że nie można pozwolić, by dobro dane przez Jana Pawła II zostało nam odebrane
Rzecznik KEP, ks. Leszek Gęsiak, podkreślił, że nie można pozwolić, by dobro dane przez Jana Pawła II zostało nam odebraneFoto: praszkiewicz/ Shutterstock

Dziś przypada 18. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji ulicami największych miast Polski przechodzą marsze w obronie jego dobrego imienia.

»Lista miejscowości, w których odbywają się marsze i uroczystości związane z rocznicą znajduje się na portalu PolskieRadio24.pl«

Tłumy wiernych oddało hołd papieżowi Polakowi

Rzecznik Episkopatu wspomniał w oświadczeniu własne doświadczenia związane ze śmiercią Jana Pawła II. "Kiedy nadeszła wiadomość o śmierci Ojca Świętego, byłem akurat w Krakowie. Kilkanaście minut później stałem w ogromnym tłumie modlących się ludzi pod oknem papieskim na Franciszkańskiej" - relacjonował.

"Tysiące ludzi gromadziły się tam, by oddać hołd jednemu z największych Polaków w naszej historii. Ludzie zbierali się i modlili także na Rynku i w wielu kościołach, które pomimo nocy zostały otwarte i zapełniały się" - czytamy w oświadczeniu księdza Leszka Gęsiaka.

Podkreślenie wagi pamięci o dokonaniach Jana Pawła II

Według duchownego, dziś próbuje się nie tylko umniejszyć bądź nawet przemilczać to, co papież Jan Paweł II uczynił dla Kościoła powszechnego i dla Polski, ale dochodzi także do ośmieszania jego osoby.

Zwrócił uwagę, że takie działania są nie do pomyślenia dla każdego, kto dorastał za pontyfikatu Jana Pawła II, "w trudnych chwilach dziejowych dla naszej Ojczyzny".

"Jan Paweł II. Nauczanie" - posłuchaj podcastu Polskiego Radia:

"Pamięć o jego dokonaniach dla Kościoła w Polsce i na świecie, a także świadomość ogromnego dziedzictwa, z jakiego czerpaliśmy i które nadal w wielu aspektach pozostaje jeszcze do odkrycia, sprawiają, że godzina 21.37 każdego 2 kwietnia pozostanie dla wielu z nas szczególnym czasem dziękczynienia Bogu za dar jego osoby” - stwierdził rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

Czytaj także:

IAR/ mbl

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także