more_horiz
Wiadomości

Orlen wygrał z "Newsweekiem". Tygodnik będzie musiał sprostować nieprawdziwe informacje

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2023 13:38
PKN Orlen wygrał w sądzie z tygodnikiem "Newsweek Polska". Tygodnik został zobowiązany przez sąd do sprostowania nieprawdziwych informacji na temat połączenia Orlenu i Lotosu. Informację podał na Twitterze prezes koncernu Daniel Obajtek.
Prezes PKN Orlen podał na Twitterze, że spółka wygrała z tygodnikiem Newsweek Polska, po publikacji nieprawdziwych informacji
Prezes PKN Orlen podał na Twitterze, że spółka wygrała z tygodnikiem "Newsweek Polska", po publikacji nieprawdziwych informacjiFoto: Karolis Kavolelis/Shutterstock, twitter.com/DanielObajtek

Jak napisał prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, tygodnik "Newsweek Polska" musi sprostować szereg nieprawdziwych informacji na temat fuzji PKN Orlen z Grupą Lotos, jakie ukazały się w nim w styczniu 2022 roku.

Nieprawdziwe informacje w "Newsweeku" o Orlenie

Chodzi między innymi o informacje, że fuzja miała związek z otwarciem przez byłego posła Prawa i Sprawiedliwości Adama Hofmana jego spółki na Węgrzech, i że był prowadzony był proces fuzji PKN Orlen z węgierską firmą MOL.

W komunikacie Orlenu poinformowano o pozostałych nieprawdziwych - zdaniem spółki - informacji zamieszczonych w artykule "Newsweeka". "Nieprawdziwe są informacje, że Adam Hofman ma wpływ na działalność Daniela Obajtka" - czytamy. Spółka zauważa także, że tygodnik sugerował, że właśnie Hofman miał podpowiedzieć prezesowi Orlenu pomysł zakupu Grupy Polska Press.

Zarząd PKN Orlen oświadczył, że ani spółka ani zarząd nie współpracowały z Adamem Hofmanem. Nigdy też nie realizowano projektu fuzji PKN Orlen z MOL-em - oświadczył zarząd spółki.

Orlen domagał się sprostowania od "Newsweeka"

Informacje, których sprostowania domagał się koncern naftowy, dotyczyły także rzekomych problemów we współpracy między prezesem Orlenu a mającym nadzór nad spółkami skarbu państwa Ministerstwem Aktywów Państwowych i szefem MAP Jackiem Sasinem.

"Newsweek" twierdził także, że po sprzedaży węgierskiej spółce MOL części stacji benzynowych Lotosu, sprzedawana na nich będzie rosyjska benzyna.

Czytaj również:

IAR/Twitter.com/jmo

Zobacz także

Zobacz także