more_horiz
Wiadomości

"Recesja i wzrost bezrobocia". Była członek RPP o skutkach wejścia Polski do strefy euro

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2023 14:56
Była członek Rady Polityki Pieniężnej Elżbieta Chojna-Duch mówi, że wejście do strefy euro i większa od dotychczasowych skala podwyżek stóp procentowych doprowadziłoby w Polsce do kryzysu gospodarczego. Elżbieta Chojna-Duch jest jednym z panelistów drugiego dnia konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości, która odbywa się w Warszawie.
Rządowa tarcza antyinflacyjna wpływa pozytywnie na gospodarkę
Rządowa tarcza antyinflacyjna wpływa pozytywnie na gospodarkęFoto: Shootov/Shutterstock.com

W niedzielę od godz. 10 trwa drugi dzień konwencji "Programowy Ul Prawa i Sprawiedliwości". Zaplanowano debaty dotyczące m.in. bezpieczeństwa i energetyki.

Skutki walki z inflacją

Elżbieta Chojna-Duch, była członek Rady Polityki Pieniężnej tłumaczyła, że gdyby za aprobatą części mediów, ekspertów i inwestorów zagranicznych dokonano w Polsce "agresywnej podwyżki stóp procentowych", to być może udałoby się zdławić obecną inflację.

Zaznacza jednak, że równocześnie doprowadziłoby to do recesji i wzrostu bezrobocia.

Posłuchaj
00:15 12355282_1.mp3 Elżbieta Chojna-Duch o wejściu Polski do strefy euro

Konwencja w Warszawie obraduje pod hasłem "Ul Programowy Prawa i Sprawiedliwości". Jest to kontynuacja prac nad nowym programem partii. Na zakończenie konwencji przewidziano wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Czytaj także:

Spodziewamy się, że do końca roku inflacja spadnie do poziomu jednocyfrowego - powiedział w czwartek podczas konferencji prasowej prezes NBP Adam Glapiński. Prezes NBP podkreślił, że przewidywania na drugą połowę roku i na następny rok są dobre. - Gospodarka mamy nadzieję, że u nas nie zejdzie do recesji, a płace realne zaczną rosnąć, a mimo to inflacja będzie spadać - powiedział Glapiński.

IAR/PAP/ka

Zobacz także

Zobacz także