more_horiz
Wiadomości

Jasne stanowisko ws. 800+ partii Hołowni. "Nie zagłosujemy za tym programem, nie stać nas"

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2023 09:39
Polska 2050 nie poprze podniesienia 500+ do kwoty 800 złotych - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł Michał Gramatyka. Stwierdził też, że "nie stać nas" na waloryzację programu społecznego wprowadzonego przed laty przez Zjednoczoną Prawicę.
Lider Ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia i poseł Michał Gramatyka
Lider Ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia i poseł Michał GramatykaFoto: PAP/Piotr Nowak

Poseł Polski 2050 Michał Gramatyka zapytany o propozycję prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w sprawie waloryzacji kwoty programu 500+ do 800 złotych powiedział, że " jakaś taka licytacja populistyczna się odbywa". - Nie sposób widzieć tym czegokolwiek innego, niż kiełbasy wyborczej - stwierdził polityk.

Pytany z kolei, jak zagłosowałby, gdyby doszło do głosowania ws. waloryzacji programu 500+, zadeklarował, że na pewno nie poprze waloryzacji. - Szymon Hołownia zadeklarował, że posłanki i posłowie Polski 2050 nie poprą tej propozycji. Nie stać nas - odparł.

"Nie zagłosuję"

Gramatyka powiedział, że "nie zagłosuje za taką waloryzacją".

Padło też pytanie o propozycję PSL - podniesienia 500+ do 800 złotych, ale tylko dla pracujących.

- To już się bardziej trzyma jakichś zasad - powiedział. - Propozycja Kosiniaka-Kamysza zmierza do tego, żeby nie dawać ryby, tylko wędkę.

Polityk Polski 2050 stwierdził, że "propozycja jest bardziej racjonalna", ale nie podał szczegółów, jak miałoby to wyglądać: czy "pracujący" oznacza jednego pracującego rodzica, czy chodziłoby o oboje rodziców.

Czytaj także:

ZOBACZ: "Uchodzi za cywilizowanego, a jest uosobieniem wulgaryzmu". Prof. Krasnodębski o Tusku

pkur

Zobacz także

Zobacz także